Jak zapobiegać powstawaniu przebarwień?

Jak zapobiegać powstawaniu przebarwień?

W niniejszym wpisie przyjrzymy się przebarwieniom, określimy jak im zapobiegać, redukować, gdy już wystąpią, a także pielęgnować skórę ze skłonnością do ich powstawania.

Chociaż nie zawsze udaje się zapobiec przebarwieniom, warto ograniczać ekspozycję na promieniowanie UV oraz stosować skuteczną ochronę SPF, która jest rekomendowanym sposobem zmniejszenia ryzyka ich rozwoju oraz utrwalania. Ważna jest również odpowiednia pielęgnacja oparta na składnikach aktywnych, a także zapobieganie podrażnieniom i rozprzestrzenianiu stanów zapalnych.

Stosuj ochronę przeciwsłoneczną nawet w pochmurne dni

Aplikowanie kremu z filtrem każdego dnia wpływa korzystnie na wszystkie rodzaje skóry. Ochrona UV polecana jest szczególnie w przypadku skóry wrażliwej oraz skłonnej do powstawania przebarwień posłonecznych. Dobrze sprawdza się filtr o szerokim spektrum działania anty-UVA i anty-UVB. Warto traktować ochronę przeciwsłoneczną jako element codziennej rutyny pielęgnacyjnej, dzięki czemu nigdy nie pominiemy tego ważnego etapu pielęgnacji. Bez względu na porę roku warto stosować ochronę przeciwsłoneczną, ponieważ nawet zimą, jesteśmy narażeni na działanie promieniowania UV.

Nie wyciskaj i nie rozdrapuj zmian skórnych

Dotykanie i drapanie zmian skórnych czy miejsc po ugryzieniach owadów może przyczynić się do powiększania powstałego stanu zapalnego. Rozległość zmiany wpływa na proces gojenia – im jest dłuższy, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia trudnych do usunięcia przebarwień.

Rozważ okresowe wzbogacenie pielęgnacji o preparaty o działaniu wybielającym

Kosmetyki wybielające zawierające takie składniki jak amla, masło Shea, kompleks wybielający Etioline, kwas azelainowy, panthenol, biotyna, witamina E, ekstrakt z aloesu pomagają zmniejszyć przebarwienia oraz uelastyczniają skórę, dzięki czemu znacznej poprawie ulega jej wygląd, a także kondycja. Warto zastosować skoncentrowaną pielęgnację na świeże zmiany, ponieważ działanie składników aktywnych może wpłynąć na skrócenie czasu odnowy skóry z przebarwieniami.

Poznaj linię dermokosmetyków WHITE & BEAUTY >>

Poszukaj pomocy i dermatologa i/ lub kosmetologa

 W przypadku rozległych lub utrwalonych przebarwień udaj się na wizytę do specjalisty, który wybierze najlepsze do Ciebie zabiegi dermatologiczne. Być może zaproponuje laser na blizny, głęboki peeling chemiczny lub dermabrazję.