Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK® to polska marka kosmetyczna, budowana na synergii najnowszych osiągnięć w dziedzinie kosmetologii oraz tego, co najlepsze w naturze. Skąd nazwa FLOSLEK? Nazwa firmy pochodzi od łacińskiego słowa flos, które oznacza kwiat. Kwiaty kojarzą się z naturą, ale też z urodą, kobietą i pięknem. Dodatkowo rośliny mają niezwykłą moc pozytywnego oddziaływania na skórę - przez wieki dawały ludziom to, co najlepsze, by mogli zadbać o swoje zdrowie i urodę. FLOSLEK czerpie więc to, co najcenniejsze ze świata roślin, tworząc w swoim laboratorium nowatorskie receptury kosmetyków dla kobiet, dzieci i mężczyzn.

2 marki, 50 krajów, setki produktów...

Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK® z sukcesem od 1994 roku tworzy najwyższej jakości dermokosmetyki i kosmetyki do pielęgnacji i ochrony wrażliwej i wymagającej skóry. Doświadczeni specjaliści, nowoczesne laboratorium badawcze oraz innowacyjne receptury, łączące w sobie moc roślinnych składników z najnowszymi osiągnięciami kosmetologii, to silne fundamenty, na których firma buduje swój sukces.

Portfolio FLOSLEK to 14 linii specjalistycznych dermokosmetyków FLOSLEK PHARMA oraz 46 linii kosmetyków FLOSLEK LABORATORIUM, przeznaczonych do pielęgnacji i ochrony wrażliwej skóry twarzy i ciała. Łącznie to ponad 300 produktów, które od 27 lat wspierają kobiety w ich staraniach o zdrowy i piękny wygląd.

FLOSLEK jest obecny w blisko 50 krajach świata – od Ameryki Północnej, przez Europę, północną Afrykę po Azję.

Jakość

ISO 9001 : 2015

Certyfikat jakości ISO 9001 : 2015, przyznany nam w zakresie opracowywania receptur nowych preparatów kosmetycznych, ich produkcji i sprzedaży, jest potwierdzeniem przestrzegania wszelkich norm zgodnych ze sztuką tworzenia i produkowania wyrobów kosmetycznych. Certyfikat ten otrzymaliśmy w listopadzie 2002 roku i od tego czasu jest on corocznie potwierdzany.

Certyfikat Jakości ISO 9001 : 2015 (PL) 

Certificate Management System ISO 9001 : 2015 (EN) 

GMP - ISO 22716

GMP (Good Manufacturing Practise) to prestiżowy certyfikat, który świadczy o najwyższych standardach jakości produktów wytwarzanych w Laboratorium Kosmetycznym FLOSLEK. Certyfikacja według normy ISO 22716 potwierdza przestrzeganie przez firmę tzw. Dobrej Praktyki Produkcji w zakresie produkcji, kontroli jakości oraz magazynowania i wysyłki kosmetyków. Dla klientów oznacza to nie tylko wysoką jakość produktów, ale również bezpieczeństwo ich stosowania. Certyfikat ten otrzymaliśmy w listopadzie 2012 roku i jest on corocznie potwierdzany.

GMP - ISO 22716 (PL) 

GMP - ISO 22716 (EN) 

PETA's Beauty Without Bunnies Program

Kochamy zwierzęta. Nie testujemy na nich.

PETA - amerykańska organizacja zajmująca się prawami zwierząt z siedzibą w Norfolk w Wirginii wyróżnia firmy, które przy wytwarzaniu swoich produktów nie prowadzą testów na zwierzętach. 

PETA Global Animal Test Policy 

FLOSLEK on peta.org

Znak jakości KidZone

Znak jakości KidZone jest symbolem najwyższej jakości i wiarygodności, przyznawanym najlepszym firmom oferującym produkty skierowane do najmłodszych odbiorców. Dziecięce Centrum Jakości, w ramach którego przyznawany jest certyfikat, wyróżnia firmy dążące do systematycznego podnoszenia jakości oferowanych przez siebie produktów i usług związanych z wieloma aspektami życia i funkcjonowania dziecka w świecie dorosłych. Patronat Honorowy nad projektem sprawuje Rzecznik Praw Dziecka.

Certyfikat KidZone 

Nagrody

Floslek jest laureatem wielu konkursów branżowych i biznesowych. Zostaliśmy wyróżnieni między innymi Godłem Promocyjnym Teraz Polska, Diamenty miesięcznika Forbes czy tytułem Gazeli Biznesu. Informacje o bieżących wyróżnieniach publikujemy na naszym blogu w dziale aktualności.

Wartości

Wspólnota i zaufanie

W naszych poczynaniach kierujemy się wizją pracy na rzecz podniesienia komfortu życia konsumentów, dbania o ich zdrowy i piękny wygląd. Realizując tę wizję opieramy się na wspólnych, humanistycznych wartościach. Najważniejszy jest Człowiek. Pracujemy ciężko, ale jednocześnie praca daje nam mnóstwo satysfakcji.

Troska o środowisko

Opracowując nowe receptury kosmetyczne bazujemy na składnikach pochodzenia  roślinnego z całego świata. Świadomie chcemy wykorzystywać tylko składniki pozyskane w sposób etyczny, z rozwagą i szacunkiem dla środowiska, z myślą o przyszłych pokoleniach.

Potrzeby naszych Klientów

Naszym zdaniem każdy człowiek powinien móc pozwolić sobie na zapewnienie swojej skórze codziennej pielęgnacji na jak najwyższym poziomie. Nieprzerwanie stawiamy wyzwania sobie i innym, aby tworzyć bezpieczne i skuteczne kosmetyki w przystępnej cenie.

Stały rozwój

Nieustannie poszukujemy nowych substancji oraz metod, by coraz skuteczniej pielęgnować i chronić skórę. Cokolwiek robimy dziś, jutro chcemy to robić lepiej. Każdego dnia szukamy rozwiązań dla pozornie niemożliwych do zrealizowania wyzwań.

Jakość i bezpieczeństwo

Najnowocześniejsze metody technologiczne i produkcyjne pozwalają nam wytwarzać produkty, odpowiadające najwyższym standardom. Już 18 lat temu wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością, potwierdzony certyfikatem ISO 9001:2015. W 2012 roku, jako jedna z pierwszych firm kosmetycznych w Polsce, otrzymaliśmy  certyfikat potwierdzający, że przy wytwarzaniu naszych preparatów  stosujemy procedury, oparte na systemie GMP (Good Manufacturing Practice). Dają one pełną gwarancję, że nasze produkty cechuje najwyższa jakość.

Poznaj naszą Politykę Jakości.

Pasja, zaangażowanie, uczciwość

Wierzymy w ludzi. Delegowanie odpowiedzialności sprzyja rozwojowi pracowników. Buduje atmosferę wzajemnego zaufania, pozytywnego myślenia i wybiegania w przyszłość. Inspiruje każdego do angażowania się w rozwój naszej oferty i firmy. Kreuje poczucie współodpowiedzialności zarówno za działania. jak i zaniechania. Zachęca do utożsamiania się z marką.

Wspieramy

Szlachetna Paczka

SZLACHETNA PACZKA to jeden z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce, zapoczątkowany i rozwijany przez Stowarzyszenie WIOSNA. Od 2001 roku w ramach programu pomocy bezpośredniej darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. I właśnie dzięki zaangażowaniu wolontariuszy, darczyńców i dobroczyńców, na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia rodziny otrzymują paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom, a często również marzeniom. 

szlachetnapaczka.pl

Fundacja Piękniejsze Życie

Fundacja Piękniejsze Życie Program „Piękniejsze życie” ma na celu wsparcie kobiet przechodzących leczenie onkologiczne. Inicjatywa powstała w Stanach Zjednoczonych w 1989 roku i w chwili obecnej jest realizowana w 24 krajach na świecie. W Polsce pierwsze działania zostały przeprowadzone jesienią 2006 roku. Od początku Programu ponad 900 pacjentek wzięło udział w warsztatach organizowanych w Centrach Onkologii w Warszawie, Lublinie, Kielcach, Łomży i w Łodzi. W ramach Programu wykwalifikowana grupa wolontariuszy organizuje spotkania dla kobiet leczonych w szpitalach onkologicznych. Spotkania mają charakter warsztatów, podczas których zawodowe kosmetyczki i makijażyści prezentują wieloetapowy program pielęgnacji skóry i makijażu, który pomaga pokonać i ukryć widoczne efekty uboczne leczenia.

piekniejszezycie.org

Stworzyszenie Sanitas

Sanitas - Stowarzyszenie na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi Główne cele Stowarzyszenia Sanitas na Rzecz Walki z Chorobami Nowotworowymi to udzielanie wsparcia osobom zmagającym się z chorobami nowotworowymi, pomoc ich rodzinom oraz profilaktyka. Stowarzyszenie koordynuje "Akcję Św. Mikołaja" - MIKOŁAJKOWA NIEZAPOMINAJKA, polegającą na przekazywaniu upominków dla pacjentów chorych na raka i przebywających na oddziałach onkologicznych Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego im. Ks. Bronisława Markiewicza w Brzozowie oraz Podkarpackiego Centrum Onkologii im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.

sanitas.sanok.pl

Fundacja Spełnionych Marzeń

Fundacja Spełnionych Marzeń od 15 lat działa na rzecz dzieci i młodzieży chorej na nowotwory. Chociaż jej powstanie związane jest z osobistą tragedią jej założycieli, którzy po długiej walce z chorobą stracili jedenastoletniego syna, dziś sama jak dziecko - jest źródłem niesamowitej satysfakcji. Fundacja swoją pomoc dedykuje małym pacjentów pięciu dziecięcych ośrodków onkologicznych w Polsce. Małym pacjentom oraz ich rodzinom towarzyszy od momentu diagnozy, przez cały proces leczenia, ale też po jego zakończeniu pomaga powrócić do codziennej rzeczywistości.

spelnionemarzenia.org.pl

For Life

For Life - Fundacja na rzecz dzieci i młodzieży z przewlekłymi chorobami i po transplantacji narządów Głównym zadaniem fundacji jest przeganianie nudy ze szpitala. Dlatego w Centrum Zdrowia Dziecka organizuje imprezy i zajęcia dla dzieci, zaprasza do nich ciekawych gości. Pomaga też sfinansować leczenie, zakup potrzebnego sprzętu i innych artykułów potrzebnych dzieciom. Organizuje ogólnopolskie zjazdy dzieci po przeszczepie wątroby i ich rodzin.

forlife.org.pl

Fundacja Zdążyć z Pomocą

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” działa od 1998 roku. Inicjatorem jej powstania był prof. Zbigniew Religa, który pozostaje Patronem Fundacji. Przewodnią ideą Programu ,,Zdążyć z Pomocą” jest ratowanie zagrożonego życia dzieci, przywracanie im zdrowia, wspieranie ich edukacji, niesienie pomocy w trudnych warunkach materialnych.

dzieciom.pl

Fundacja Labor Kids

Fundacja Labor Kids Celem Fundacji „Labor Kids” jest pomoc medyczna, wychowawcza, edukacyjna i społeczna dzieciom w wieku rozwojowym, niepełnosprawnym psychoruchowo i zagrożonym niepełnosprawnością, ich rodzinom oraz osobom starszym.

pl-pl.facebook.com/terapiadladziecipiaseczno

Fundacja Kardiorytm

Fundacja Kardiorytm – Fundacja Rozwoju Elektrokardiologii im. dr. Seweryna Sterlinga Misją Fundacji KARDIORYTM jest podejmowanie działań na rzecz wspomagania rozwoju elektrokardiologii. Fundacja pomaga Klinice Elektrokardiologii w dążeniu do rozwoju nowoczesnej diagnostyki chorób serca, zwiększaniu dostępności i skuteczności leczenia oraz we wprowadzaniu nowoczesnych technik leczenia zaburzeń i przewodzenia rytmu serca.

kardiorytm.pl/