To Wy, Kobiety, jesteście powodem i motorem napędzającym nas do tworzenia kosmetyków, których zalety możecie poczuć i zobaczyć na swojej skórze.

Flos znaczy kwiat, a kwiaty kojarzą się z naturą, ale też z urodą, kobietą i pięknem. Drzemie w nich niezwykła moc pozytywnego oddziaływania na skórę - przez wieki dawały nam to, co najlepsze, byśmy mogli zadbać o swoje zdrowie i urodę. Inspirowały nas od pierwszych dni istnienia firmy i tak jest do dziś. Dały też początek nazwie firmy - FLOSLEK.

Od 30 lat kosmetyki i dermokosmetyki FLOSLEK dbają o Was, pielęgnują i chronią Waszą skórę, niosą przyjemność i relaks, cieszą oko. Nie tylko w Polsce, ale także w 50 krajach świata: od Ameryki Północnej, przez Europę, północną Afrykę po Azję.

Piękno nie ma wieku - chcemy, byście każdego dnia się uśmiechały, tryskały zdrowiem, energią, czuły się spełnione, szczęśliwe, zrelaksowane, jakby czas się dla Was zatrzymał!

Oferujemy Wam to, co najlepsze z natury!

Wszystko, czego potrzebujemy do pielęgnacji ciała, możemy znaleźć w naturze. Dlatego w Laboratorium Kosmetycznym FLOSLEK stawiamy na fitokosmetologię.

Natura jest sercem naszych receptur, a jednocześnie źródłem inspiracji dla naszego laboratorium. Tworzymy nowatorskie formulacje kosmetyków, czerpiąc to co najcenniejsze ze świata roślin. Wykorzystujemy przy tym składniki, które są biotechnologicznie przetworzone, by dawka substancji aktywnej była maksymalnie skoncentrowana oraz po to, by wyeliminować z nich substancje potencjalnie drażniące czy alergizujące. Dlatego z pełną odpowiedzialnością możemy deklarować, że nasze kosmetyki czerpią z natury, a równocześnie są innowacyjne i bezpieczne.

W ciągu blisko 30 lat istnienia firmy sięgnęliśmy po ponad 1500 różnych składników kosmetycznych, pochodzących w głównej mierze ze świata roślin, tworząc z nich kilkaset formulacji. Tak powstało kilkadziesiąt specjalistycznych linii do pielęgnacji skóry dla dwóch marek: FLOSLEK Laboratorium oraz FLOSLEK Pharma.

Wsłuchujemy się w Wasze potrzeby

Nieustannie pracujemy nad tym, by nasze kosmetyki spełniały wszystkie składane Wam obietnice.

Ulepszamy formuły, szukamy składników, które jeszcze skuteczniej  odpowiedzą na Wasze dzisiejsze potrzeby, choćby te związane z upływającym czasem, zanieczyszczeniem środowiska i coraz częściej występującymi alergiami. To niekończący się proces, który mobilizuje nas do znajdowania rozwiązań dla pozornie niemożliwych do zrealizowania wyzwań. Pomaga nam w tym szeroka wiedza naszych ekspertów w zakresie botaniki, fitokosmetologii oraz własne, nowoczesne laboratoria: Badań i Rozwoju oraz Kontroli Jakości.

Wsłuchujemy się w Wasze potrzeby, dlatego podkreślamy w naszej komunikacji to, co dla Was ważne: naturalne, w większości wegańskie składy, przyjazne środowisku opakowania oraz nasze wsparcie dla zakazu testowania kosmetyków na zwierzętach, potwierdzone certyfikatem PETA.

#ekokrokifloslek - wspólnie dla natury

Nie czekaliśmy, aż zrównoważony rozwój, ochrona środowiska, naturalność staną się trendem.

#ekokrokifloslek wspolnie dla planety

Od pierwszych dni dbamy o to, by nasze działania nie szkodziły Wam, zwierzętom i środowisku. Już nasz pierwszy kosmetyk - kultowy żel pod oczy ze świetlikiem - był wegański. Dziś blisko 95% tworzonych w naszym laboratorium preparatów to kosmetyki wegańskie, bazujące w głównej mierze na składnikach pochodzenia naturalnego. Nigdy też nie testowaliśmy naszych produktów na zwierzętach – co dziś potwierdza przyznany nam w 2019 r. certyfikat PETA.

Projektując nową siedzibę Laboratorium zadbaliśmy m.in. o własną stację oczyszczania i uzdatniania wody – dzięki temu możemy wielokrotnie ją wykorzystywać, a potem ponowne wprowadzić ją do środowiska w czystej formie.

Jako jedna z pierwszych firm w Polsce zaoferowaliśmy Wam kremy w wymiennych wkładach, tzw. refille, nadające się w 100% do recyklingu. Tym samym zaprosiliśmy Was do wspólnego działania na rzecz ograniczenia zużycia plastiku (każdy refill to 80% mniej plastiku i 60% mniej papieru wprowadzanego do naszego środowiska). Dzięki temu generujemy mniej zanieczyszczeń z racji na ich transport czy utylizację, czyli pozostawiamy mniejszy ślad węglowy.

Do dziś wdrożyliśmy wiele pro środowiskowych rozwiązań, nazwanych przez nas #ekokrokifoslek. Nieustannie poszerzamy tę listę, by wspólnie dbać o naszą planetę i móc przez lata jeszcze czerpać z niej substancje roślinne, tak potrzebne naszej skórze, by długo pozostała zdrowia i piękna...

Jakość i bezpieczeństwo kosmetyków są dla nas priorytetem

Tworzymy najlepsze kosmetyki z myślą o Was, bo wierzymy, że każdy człowiek powinien móc pozwolić sobie na zapewnienie swojej skórze codziennej pielęgnacji na jak najwyższym poziomie.

Już w 2002r. wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością, potwierdzony certyfikatem ISO 9001:2015. Przyznany nam został w zakresie opracowywania receptur nowych preparatów kosmetycznych, ich produkcji i sprzedaży. Jest potwierdzeniem przestrzegania wszelkich norm zgodnych ze sztuką tworzenia i produkowania wyrobów kosmetycznych. Certyfikat ten jest corocznie potwierdzany.

W 2012 roku, jako jedna z pierwszych firm kosmetycznych w Polsce, otrzymaliśmy  certyfikat potwierdzający, że przy wytwarzaniu naszych preparatów stosujemy procedury, oparte na systemie GMP (Good Manufacturing Practice). Dają one pełną gwarancję, że nasze produkty cechuje najwyższa jakość.

W 2023 roku wdrożyliśmy i certyfikowaliśmy normę medyczną ISO 13485:2016.

Poznaj naszą Politykę Jakości

Dbamy o społeczeństwo i chronimy środowisko naturalne z myślą o obecnych i przyszłych pokoleniach.

Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK zbudowaliśmy w oparciu o fundamentalne dla nas wartości, takie jak odpowiedzialność, uczciwość, sprawiedliwość, szacunek, zaufanie i poszanowanie różnorodności. To one są  mocnymi filarami naszej firmy.

Dziś chcemy rozwijać trwałe, oparte na zaufaniu i wzajemnie korzystne relacje z dostawcami, którzy podzielają te same wartości i są tak samo zaangażowani w odpowiedzialne i etyczne działanie na wszystkich płaszczyznach biznesu. Z tego powodu stworzyliśmy Kodeks Postępowania Dostawców  FLOSLEK, który odzwierciedla ducha firmy , wyznacza ramy funkcjonowania i współpracy biznesowej oraz daje gwarancję realizacji idei odpowiedzialności społecznej i zrównoważonego rozwoju.

Strategia ESG Laboratorium Kosmetycznego FLOSLEK "W trosce o lepszą przyszłość"

Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK zbudowaliśmy w oparciu o fundamentalne dla nas wartości, takie jak odpowiedzialność, uczciwość, sprawiedliwość, szacunek, zaufanie i poszanowanie różnorodności. To one są  mocnymi filarami naszej firmy.

W Laboratorium Kosmetycznym FLOSLEK kwestie związane z ochroną i przeciwdziałaniem degradacji środowiska naturalnego, społeczną odpowiedzialnością oraz ładem korporacyjnym i jakością zarządzania od lat stanowią filary funkcjonowania firmy.
W 2022 roku, realizowane wcześniej inicjatywy połączyliśmy z nowymi przedsięwzięciami i stworzyliśmy spójną Strategię ESG W trosce o lepszą przyszłość. Przedstawiamy w niej szereg ambitnych zobowiązań Laboratorium Kosmetycznego FLOSLEK, zmierzających do realizacji 13 Celów Zrównoważonego Rozwoju, opracowanych przez ONZ.