Pielęgnacja skóry na co dzień

Pielęgnacja skóry na co dzień

Skóra często bywa odzwierciedleniem zdrowia. Szczególnie skóra twarzy zdradza kondycję ciała i nasz stan wewnętrzny. Cera błyskawicznie uwidacznia nieprzespaną noc, gorsze samopoczucie, zmiany hormonalne, a nawet rodzaj naszej diety! To niesamowite jak wiele czynników wpływa na jakość i stan skóry. Zrównoważony styl życia, odpowiednia pielęgnacja oraz długi, zdrowy regeneracyjny sen.

Jak zacząć dbać o skórę?

Zacznij od prostych zmian, które uda Ci się utrzymać na dłużej, aż w końcu staną się Twoją codzienną rutyną. Zanim zaczniesz przeglądać sklepy internetowe oraz wertować drogeryjne półki, przyjrzyj się swojej skórze oraz dokładnie przejrzyj stan swojej toaletki.

Odpowiedz na kilka ważnych pytań: 

Czy prawidłowo oczyszczasz skórę? Czy wykonujesz dokładny demakijaż, a następnie zmywasz cała twarzy?

Czy krem nawilżający znajduje miejsce w Twojej codziennej pielęgnacji?

Czy codziennie stosujesz kremy z filtrem? 

Czy raz w tygodniu znajdujesz czas na wykonanie peelingu twarzy?

Czy określiłaś typ, stan i potrzeby swojej skóry?

Czy wybierając produkty kosmetyczne, bierzesz pod uwagę kondycję skóry?

Nawet jeśli nie zobaczysz rezultatów z dnia na dzień, te małe-wielkie kroki wpłyną na poprawę jakości skóry w czasie. Zatem jaki jest klucz do pięknej skóry?

Nie odkładaj pielęgnacji na później

Warto od wczesnych lat młodzieńczych wdrażać odpowiednie nawyki pielęgnacyjne. Świadomość ciała, uważność na zachodzące zmiany oraz umiejętność odpowiedniego reagowania na potrzeby skóry, to kluczowe elementy pielęgnacji. Warto także wiedzieć, że zmiany w pielęgnacji są czymś naturalnym. Dlatego zestaw kosmetyków nie powinien być stały. Pielęgnację warto dostosowywać do zmieniających się pór roku i potrzeb skóry zmieniających się na przestrzeni miesięcy i lat.

Reaguj na zmiany

Pielęgnacja skóry problematycznej powinna opierać się o pełne składników aktywnych dermokosmetyki. Odpowiednie produkty ukoją i zabezpieczą skórę oraz wpłyną pozytywnie na przywrócenie jej równowagi. Szukaj profesjonalnej pomocy w przypadku problemów skórnych, z którymi nie możesz sobie poradzić. Niedoskonałości, rozszerzone naczynka, rumień, przesuszenie, łuszczenie, brak elastyczności – niepokojące zmiany możesz skonsultować z dermatologiem lub kosmetologiem. 

Chroń skórę przed słońcem

Codziennie aplikuj na skórę krem przeciwsłoneczny. Ochrona UV powinna stanowić podstawę pielęgnacji o każdej porze roku, zarówno w pochmurne, jak i słoneczne dni. 

Pamiętaj, że nawet kosmetyk z bardzo wysokim filtrem nie zapewnia skórze 100% ochrony! Nie zapominaj o systematycznym stosowaniu kremu z filtrem - rozsmaruj go ok. pół godziny przed wyjściem na zewnątrz i powtarzaj aplikację co dwie godziny. Jeśli się wykąpiesz, spocisz lub wytrzesz skórę ręcznikiem, nałóż kosmetyk przeciwsłoneczny ponownie.