Peonia, borówka, ogórek i kofeina - nowości w pielęgnacji skóry wokół oczu

Peonia, borówka, ogórek i kofeina - nowości w pielęgnacji skóry wokół oczu

- Kategoria Porady

Jak pielęgnować skórę wokół oczu, aby była piękna, wypoczęta i zadbana? My mamy na to niezawodny sposób: żele ze świetlikiem.

Skóra wokół oczu jest jedną z najdelikatniejszych i najwrażliwszych części twarzy. Jest cieńsza od  skóry w innych partiach twarzy oraz posiada słabsze krążenie krwi i limfy, co jest przyczyną powstawania worków pod oczami. Ponadto skóra okolic oczu jest wyposażona w niewielką ilość włókien kolagenowych, co z kolei jest przyczyną jej szybszego wiotczenia. Każdego dnia zmaga się z wieloma problemami. Będąc w stanie ciągłej pracy, wymaga szczególnej opieki i pielęgnacji.

Czynniki wpływające na kondycję skóry wokół oczu

Niekorzystny wpływ na stan skóry okolic oczu mają takie czynniki jak: brak snu, sztuczne oświetlenie oraz zbyt długa praca przy komputerze. Ich efektem może być zmęczenie narządu wzroku, zaczerwienienia skóry, pieczenie, łzawienie, uczucie ciała obcego lub piasku pod powieką, a także spadek ostrości widzenia i ból. Podobne objawy mogą spowodować alergeny, roztocza, kurz, klimatyzacja oraz zanieczyszczenie środowiska. Bardzo duży wpływ na stan skóry ma również niewłaściwa dieta. która może przyczynić się do spadku nawilżenia i elastyczności, a także powstawania cieni pod dolną powieką. Przyczyną powstawania brązowych, szarych lub ciemnofioletowych obwódek są również uwarunkowania genetyczne lub słabe krążeniem krwi. Natomiast główną przyczyną powstawania zmarszczek jest żywa mimika twarzy oraz promieniowanie słoneczne.

Żele ze świetlikiem – preparaty idealne

W odpowiedzi na różnorodne potrzeby Polek, Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK przygotowało cztery nowe produkty.  Lubiana i doceniana przez miliony kobiet na całym świecie linia żeli do powiek i pod oczy ze świetlikiem wzbogacona została o preparaty z ekstraktami z ogórka, peonii, czarnej borówki i kofeiny. Czym się wyróżniają?

Są to kosmetyki o spektakularnym działaniu, które świetnie się wchłaniają, są lekkie i wspaniale tolerowane przez skórę. Tak pozytywne działanie zawdzięczają aktywnym składnikom, a przede wszystkim świetlikowi. Jest bardzo skuteczny i uznany w medycynie naturalnej. Stosowany jest też w preparatach okulistycznych. Przynosi ulgę i ukojenie zmęczonej, zestresowanej skórze okolic oczu. W nowym preparatach, które właśnie ukazały się w sprzedaży, wykorzystano także zbawienne działanie ekstraktu z ogórka, borówki, peonii, aloesu, kasztanowca i kofeiny.

Ekstrakt z ogórka to bogate źródło składników mineralnych, witaminy C oraz witamin z grupy B. Działa nawilżająco, orzeźwiająco i kojąco. Rozjaśnia cienie, worki i redukuje podpuchnięcia. Ekstrakt z czarnej borówki to jeden z wiodących składników stosowanych w kroplach do oczu, wykazuje działanie nawilżające, zmiękczające i wzmacniające. Ekstrakt z peonii zabezpiecza skórę przed fotostarzeniem, wygładza, ujędrnia i poprawia jej kondycję. Aloe vera gel wykazuje natomiast działanie nawilżające, regenerujące oraz łagodzące. Ekstrakt z kasztanowca to jeden najcenniejszych składników stosowanych w pielęgnacji skóry naczynkowej, wzmacnia, uszczelnia, zwiększa elastyczność. Kofeina znana jest natomiast z silnych właściwości detoksykujących i pobudzających. Ujędrnia, zwiększa sprężystość i wygładza skórę. Redukuje widoczność podpuchnięć i cieni pod oczami. Te zalety kofeiny maksymalizuje specjalna tubka zakończona chłodzącym aplikatorem w kulce, który ułatwia wykonanie masażu skóry wokół oczu.

Poznajcie wszystkie zalety nowych żeli ze świetlikiem i wybierzcie idealny dla siebie!