Antybakteryjny żel do rąk biobójczy tuba 50 ml FLOSLEK
Antybakteryjny żel do rąk biobójczy tuba 50 ml FLOSLEK

HAND CARE Antybakteryjny żel do rąk (biobójczy) 50 ml - Floslek

Podręczny produkt biobójczy do higienicznej dezynfekcji rąk o działaniu bakteriobójczym i wirusobójczym. Delikatna formuła nie zawiera zbędnych składników, aby zminimalizować ryzyko alergii, dzięki czemu produkt jest odpowiedni do stosowania nawet przez młodsze dzieci.

 • zaspokaja potrzebę umycia rąk w każdym miejscu,
 • przeznaczony do stosowania bez użycia wody,
 • nie wymaga spłukiwania i wycierania dłoni chusteczką,
 • nie wysusza skóry dłoni, nie pozostawia uczucia ściągnięcia,
 • podręczna tuba o pojemności 50 ml, mieści się w torebce i kieszeni.

Produkt wegański. Przebadany dermatologicznie.

Nr pozwolenia: 0398/TP/2020, 2363/TP/2020


Antybakteryjny żel do rąk produkt biobójczy do dezynfekcji rąk z aloesem, pantenolem, alantoiną FLOSLEK

Antybakteryjny żel do rąk to podręczny produkt biobójczy do higienicznej dezynfekcji rąk, który wykazuje działanie bakteriobójcze i wirusobójcze.

Żelowa konsystencja zapewnia możliwość precyzyjnego rozprowadzenia produktu na całej powierzchni rąk bez wody. Łatwo rozsmarowuje się nawet w trudno dostępnych miejscach między palcami i przy paznokciach, szybko wysycha, nie pozostawia lepkiej warstwy na powierzchni dłoni. Żel odkażający jest szczególnie polecany do dezynfekcji rąk w sytuacjach konieczności zachowania najwyższego standardu higieny.

Jaki skład powinien posiadać produkt biobójczy?

Produkt biobójczy powinien zawierać przynajmniej jedną substancję czynną. Antybakteryjny żel do rąk posiada w swym składzie alkohol etylowy o stężeniu 65g w 100g, który gwarantuje działanie dezynfekujące.

Skład Antybakteryjnego żelu do rąk wzbogacony został ekstraktem z aloesu, pantenolem i alantoiną, które pozytywnie wpływają na kondycję skóry. Wymienione składniki zapobiegają przesuszeniu, zaczerwienieniu skóry oraz uczuciu chropowatości. Objawy te są niepożądane i zdarza się, że występują, gdy stosowany jest produkt antyseptyczny do mycia rąk, zawierający w swym składzie alkohol. Żel odkażający do rąk z aloesem oraz pantenolem i alantoiną, na bazie alkoholu, umożliwia utrzymanie higienicznej czystości oraz gładkich, wypielęgnowanych dłoni w każdym miejscu, również w przypadku częstego stosowania.

Delikatna formuła Antybakteryjnego żelu do rąk nie zawiera zbędnych składników, aby zminimalizować ryzyko alergii, dzięki czemu produkt jest odpowiedni do stosowania nawet przez młodsze dzieci.

Składniki zawarte w Antybakteryjnym żelu do rąk:

Alkohol etylowy – substancja pochodzenia roślinnego z Polski. Skutecznie zabija mikroorganizmy, takie jak bakterie i wirusy.

Gliceryna – składnik nawilżający pochodzenia roślinnego. Zapobiega przesuszeniu naskórka.

Aloes – wykazuje działanie łagodzące i kojące, wspomaga nawilżenie skóry.

Pantenol i alantoina – składniki posiadają właściwości łagodzące, wpływają regenerująco na podrażnioną skórę.

Antybakteryjny żel do rąk:

 • świetnie rozprowadza się na skórze, szybko się wchłania,
 • doskonale oczyszcza dłonie bez użycia wody oraz mydła, nie pozostawia lepkiej warstwy na skórze,
 • przywraca uczucie odświeżenia i nawilżenia skóry dłoni,
 • pozwala zachować czyste dłonie w każdych warunkach,
 • konsystencja i zapach, a także komfort aplikacji zachęcają do stosowania preparatu regularnie.

Dlaczego warto stosować żel do odkażania rąk?

Żel do odkażania rąk stał się absolutnym niezbędnikiem, który powinien znajdować się zawsze pod ręką, szczególnie w przypadku konieczności przebywania poza domem. Produkt ten dostępny jest bez recepty, dzięki czemu można go kupić szybko i bezproblemowo. Antybakteryjny żel do rąk utrzymuje swą skuteczność nawet w przypadku, gdy dłonie nie zostały wcześniej umyte wodą z mydłem. Dzięki tiksotropowym właściwościom łatwo się aplikuje oraz wygodnie i dokładnie rozprowadza po powierzchni skóry.

W przypadku, gdy mamy dostęp do wody i środka myjącego, zaleca się umycie dłoni pod bieżącą wodą oraz dodatkowe odkażenie, które zapewnia produkt antybakteryjny do rąk.

Jak stosować Antybakteryjny żel do rąk FLOSLEK?

W celu odkażenia rąk należy zaaplikować na dłoń niewielką ilość żelu (ok. 3 ml) i wmasowywać w ręce (wewnętrzną i zewnętrzną powierzchnię oraz między palcami, aż do nadgarstków) przez ok. 30 sekund. Czynność należy powtórzyć dwa razy.

Nie stosować produktu w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik. Produkt tylko do użytku zewnętrznego. Nie stosować na uszkodzoną skórę. Chronić oczy i błony śluzowe.

Każdorazowo przed zastosowaniem Antybakteryjnego żelu do rąk, należy zapoznać się z informacjami zamieszczonymi na etykiecie znajdującej się na produkcie i zachować zalecane środki ostrożności. Żel odkażający do mycia rąk należy aplikować zgodnie z instrukcją na tubie oraz przeznaczeniem.

Dlaczego warto stosować Antybakteryjny żel do rąk?

 • substancja czynna (alkohol etylowy o stężeniu 65g w 100 g) zapewnia skuteczne działanie biobójcze,
 • zaspokaja potrzebę umycia rąk, bez użycia wody,
 • nie wymaga spłukiwania i wycierania dłoni chusteczką,
 • zapewnia skuteczne oczyszczanie dłoni,
 • zawartość aloesu, pantenolu i alantoiny zapobiega nadmiernemu przesuszeniu rąk,
 • poręczna tuba o pojemności 50 ml, mieści się w torebce i kieszeni,
 • sprawdza się do stosowania we wszystkich miejscach publicznych: w sklepie, w pociągu, w samolocie, w restauracji.

Sposób użycia: rozprowadzić na rękach niewielką ilość żelu (około 3ml), przez minimum 30 sekund. Czynność powtórzyć dwa razy. Tylko do użytku zewnętrznego. Nie stosować na uszkodzony naskórek.

Pierwsza pomoc w przypadku dostania się do oczu: Ostrożnie płukać wodą przez kilka minut. Wyjąć soczewki kontaktowe, jeżeli są i można je łatwo usunąć. Nadal płukać. W przypadku utrzymywania się działania drażniącego na oczy: Zasięgnąć porady/zgłosić się pod opiekę lekarza.

Niebezpieczeństwo! Wysoce łatwopalna ciecz i pary. Działa drażniąco na oczy. Chronić przed dziećmi. Przechowywać z dala od źródeł ciepła, gorących powierzchni, źródeł iskrzenia, otwartego ognia i innych źródeł zapłonu. Nie palić. Zawartość/pojemnik usuwać do odpowiednio oznakowanych pojemników na odpady zgodnie z krajowymi przepisami.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Aktualna sytuacja w kraju i na świecie determinuje wszystkie podmioty do wytężonej pracy w zakresie dostarczenia skutecznych produktów do dezynfekcji.  Liczba osób chorych na COVID-19 stale wzrasta, wciąż pojawiają się nowe ogniska epidemii. Rozporządzenie z 20 marca wprowadziło oficjalnie stan epidemii w Polsce, który wiąże się z wieloma obostrzeniami w życiu społecznym. Dotykające nas wszystkich ograniczenia to wciąż podstawa działań w zakresie zahamowania transmisji koronawirusa. Kluczowe dla utrzymania względnego bezpieczeństwa jest też zachowanie najwyższego poziomu higieny, głównie częste mycie i dezynfekcja rąk. Firma FLOSLEK ostatnie tygodnie poświęciła na opracowanie oraz wdrożenie na rynek Antybakteryjnego żelu do rąk, który wykazuje działanie biobójcze. Zel antybakteryjny z powodzeniem może być stosowany jako wyrób wirusobójczy i bakteriobójczy do oczyszczania dłoni. Antybakteryjny żel do rąk dostępny jest w bardzo wygodnej, poręcznej tubie o pojemności 50 ml, dzięki czemu z łatwością można zabrać go ze sobą w każde miejsce.

Działania prewencyjne są kluczowe dla zminimalizowania ryzyka zarażenia. Jako społeczeństwo musimy działać razem, stosować się do komunikatów rządowych, postępować zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Nr pozwolenia: 0398/TP/2020, 2363/TP/2020

FL0640

Opis

Kod EAN
5905043008905
Pojemność/waga
50 ml
Vegan
TAK
Linia
HAND CARE
Rodzaj skóry
każdy
Nie zawiera
SLES
SLS
aluminium
amoniaku
mydła
olejów mineralnych
parabenów
parafiny
silikonów
składników pochodzenia zwierzęcego

Produkt polski