Równowaga nawilżenia – kilka słów o pielęgnacji skóry suchej

Równowaga nawilżenia – kilka słów o pielęgnacji skóry suchej

Jeśli  Twoja skóra jest sucha, matowa, wrażliwa i dostrzegasz na niej wiele suchych skórek, prawdopodobnie zachwiana została jej równowaga hydrolipidowa. W związku z tym jest mniej elastyczna, napięta, wywołuje dyskomfort, swędzi, a nawet piecze i może stać się bolesna. Ten typ cery jest bardzo podatny na działanie czynników zewnętrznych, zmiany temperatury, a nawet właściwości niektórych kosmetyków. Szybko reaguje na ekspozycję na promienie słoneczne, a także niesprzyjającą aurę: wiatr, śnieg, wilgoć.

Wypróbuj SUN CARE Ochronny krem tonujący SPF 50+ skóra sucha i wrażliwa, który zapewni głębokie nawilżenie skóry, jednocześnie chroniąc przed szkodliwymi promieniami UVA i UVB. Ponadto przywraca skórze witalność i świeżość, a dzięki właściwościom tonującym umożliwia zmniejszenie widoczności niedoskonałości. Kosmetyki nawilżające przywracają odpowiedni poziom wilgoci i wzmocnienia bariery ochronnej skóry. Doskonale w tym celu sprawdzi się SKIN CARE EXPERT® SPHERE-3D Moist Koncentrat z kwasem hialuronowym - nowatorski krem wodny o maksymalnie skoncentrowanej formule w postaci lekkiego serum o konsystencji płynnego żelu. Dogłębnie nawilża skórę, przywraca jędrność i sprawia, że zmarszczki stają się mniej widoczne. 

Charakterystyka skóry suchej:

  • napięta,
  • swędzi,
  • szorstka w dotyku,
  • łuszczy się,
  • czerwieni się i piecze pod wpływem działania czynników środowiskowych.

W przypadku skóry suchej, istotne są zarówno pielęgnacja, jak i ochrona. Przeglądając kosmetyki należy wybierać produkty głęboko nawilżające, odżywcze, nie zapominając o codziennej ochronie przeciwsłonecznej.

Jak pielęgnować skórę suchą?

Wiele czynników może wpłynąć na poprawę jakości suchej skóry, m.in. dobór kosmetyków, wysypianie się, sposób odżywiania oraz poziom nawodnienia organizmu. Podpowiadamy, w jaki sposób, dzięki wdrożeniu kilku prostych kroków, wpłynąć na poprawę stanu suchej cery.

1. Zoptymalizuj pielęgnację skóry – zrób przegląd kosmetyków, które stosujesz w trakcie tygodniowej pielęgnacji. Zrezygnuj z wysuszających preparatów myjących i wymień je na delikatne mleczka, żele i pianki do mycia twarzy, przeznaczone do skóry suchej i wrażliwej.

Polecamy: Łagodny żel do mycia twarzy do skóry wrażliwej

2. Dbaj o utrzymanie odpowiedniego poziomu nawodnienia – każdego dnia wypijaj co najmniej 2 litry niegazowanej wody mineralnej.

3. Pamiętaj o ochronie przeciwsłonecznej – stosowanie kremów z wysokim filtrem  pomaga chronić skórę przed promieniowaniem UV, które może dodatkowo wysuszać skórę.

Polecamy: Dermokosmetyki do opalania SUN CARE FLOSLEK

4. Nawilżanie powinno stanowić filar Twojej codziennej pielęgnacji, ponieważ równowaga nawilżeni ma ogromne znaczenie dla utrzymania skóry w dobrej kondycji.

Polecamy: linie kosmetyków do skóry suchej.