Zacznijmy od podstaw: pielęgnacja twarzy

Zacznijmy od podstaw: pielęgnacja twarzy

- Kategoria Porady

Typ skóry ma znaczenie

Czy potrafisz określić swój typ skóry? Znajomość rodzaju cery to podstawa doboru odpowiedniej gamy kosmetyków. Wybierając preparaty pielęgnacyjne, warto wiedzieć na jakim działaniu oraz składnikach aktywnych skupić swoją uwagę, aby wyposażyć toaletkę w produkty o najlepszych właściwościach. Pamiętaj, że nieodpowiednio dobrane kosmetyki mogą przynieść więcej szkody niż pożytku, a stan problematycznej skóry może ulec pogorszeniu.

Jak zbudować najlepszą rutynę pielęgnacyjną dostosowaną do konkretnych potrzeb skóry?

Codzienna pielęgnacja skóry może pomóc w utrzymaniu jej dobrej kondycji i złagodzenia niedoskonałości, takich jak trądzik, przebarwienia czy widoczne naczynka, tzw. pajączki. Cztery podstawowe kroki powtarzane systematycznie rano oraz wieczorem, to punkt wyjścia do osiągnięcia pięknej, zdrowej i zadbanej skóry pełnej blasku. 

Krok 1. Oczyszczanie

Wybierz delikatny kosmetyk do mycia twarzy, który nie pozostawia efektu napiętej skóry. Jeśli nosisz makijaż, zawsze przed zastosowaniem pianki lub żelu do twarzy, zmyj make-up mleczkiem lub płynem do demakijażu.

Krok 2. Odżywianie

Na jeszcze delikatnie wilgotną po myciu skórę twarzy nałóż kilka kropli serum do twarzy, które dzięki wysokiemu skoncentrowaniu składników aktywnych doskonale odżywiają skórę twarzy oraz wpływają pozytywnie na procesy regeneracyjne w skórze.

Krok 3. Nawilżanie

Krem nawilżający jest podstawą pielęgnacji nawet tłustej cery. Wzmacnia barierę hydrolipidową na powierzchni skóry, przyczyniając się tym samym do poprawy funkcji ochronnych naskórka. Lżejszą opcją jest zastosowanie żelu nawilżającego, który nie obciąża skóry. 

Krok 4. Ochrona przeciwsłoneczna

Krem z filtrem 30 SPF to minimalna ochrona przeciwsłoneczna, która powinna być stosowana codziennie przez okrągły rok, a zatem również zimą. Aplikację należy wykonać ok. 15 minut przed wyjściem na zewnątrz, aby preparat mógł w pełni zadziałać. Kosmetyki z SPF chronią przed działaniem promieni UV, a także zapobiegają powstawaniu przebarwień posłonecznych.

Zacznij od wdrożenia podstawowej rutyny pielęgnacyjnej, a następnie rozszerz ją o kolejne kroki. Gdy poczujesz już, że wpadłaś w odpowiedni rytm, dodaj do swej pielęgnacji kolejne etapy – peeling, maseczki oraz masaże skóry twarzy.