Kwas hialuronowy – składnik ponadczasowej pielęgnacji

Kwas hialuronowy – składnik ponadczasowej pielęgnacji

Kwas hialuronowy jest substancją naturalnie występującą w skórze, znaną z właściwości przyciągania i utrzymywania wilgoci 1000 razy większej od własnej wagi. Wykazuje doskonały wpływ na każdy rodzaj skóry, odbudowując jej strukturę oraz przywracając zdrowy, jędrny wygląd.

Co to jest kwas hialuronowy?

W świecie produktów kosmetycznych modne składniki pojawiają się i znikają. Występują jednak takie, które goszczą na dłużej, albo wchodzą na stałe do kanonów pielęgnacji. Wyposażenie drogeryjnych półek potwierdza, że kwas hialuronowy nie jest jedynie powracającym trendem. Zyskał miano jednego z najlepszych i najczęściej wybieranych składników do pielęgnacji kobiecej skóry.

Jak kwas hialuronowy pomaga suchej, odwodnionej skórze?

Kwas hialuronowy wpływa znacząco na zwiększenie nawodnienie skóry, dzięki czemu cera staje się bardziej miękka, gładka i promienna. Głęboko nawilżona skóra odzyskuje świeży wygląd, a drobne linie i zmarszczki stają się mniej widoczne.

Czy kwas hialuronowy wykazuje działanie anti-aging?

Właściwości intensywnie nawilżające kwasu hialuronowego  wykazują duże znaczenie w kwestii pielęgnacji przeciwzmarszczkowej. Wraz z wiekiem skóra traci zdolność do zatrzymywania wody, a w rezultacie staje się zwiotczała i poszarzała. Optymalne nawodnienie wpływa na poprawę wyglądu cery dojrzalej – staje się bardziej świetlista, a zmarszczki mniej widoczne.

Poznaj kosmetyki FLOSLEK, które zawierają kwas hialuronowy w składzie:

SKIN CARE EXPERT® SPHERE-3D Moist Koncentrat z kwasem hialuronowym 30 ml 

Sprawdź >>

HYALURON Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy

Sprawdź >>

Vege Lip Care HYDRO Pomadka Hialuron

Sprawdź >>

LAVENDER lawendowe pola Lawendowy krem nawilżający na dzień i na noc

Sprawdź >>