Kobiety posiadają niesamowitą moc!

Kobiety posiadają niesamowitą moc!

- Kategoria Aktualności , Porady

Na zakończenie tygodnia przedstawiamy 6 niesamowitych faktów na temat kobiet z okazji… Dnia Kobiet. Doskonale wiemy, że Panie mają niesamowitą moc, dlatego przygotowaliśmy dla nich specjalne rabaty – ale o tym za chwilę (więcej informacji znajdziesz w dolnej części artykułu). Zacznijmy od kilku historycznych faktów…

1. Pierwsze oficjalne obchody Dnia Kobiet

Organizacja Narodów Zjednoczonych rozpoczęła obchody Międzynarodowego Dnia Kobiet w 1975 roku. Ponadto rok 1975 został ogłoszony Międzynarodowym Rokiem Kobiet.

2. W życiu kobiet jest więcej kolorów

Badania wykazały, że kobiety są w stanie rozpoznać o 25% więcej kolorów i kształtów niż mężczyźni.

3. Inteligencja jest kobietą

Dwa najwyższe wyniki testu IQ, które zarejestrowano na świecie należały do kobiet. Marilyn Vos Savant, felietonistka amerykańskiego magazynu, dramaturg, autorka i wykładowca, została uwzględniona w Księdze Rekordów Guinnessa za posiadanie najwyższego zarejestrowanego ilorazu inteligencji na świecie. Jej IQ zostało oszacowane na poziomie 228.

4. Kobiety są lepszymi rozmówcami

Kobiety znacznie lepiej niż mężczyźni komunikują się niewerbalnie – dobrze interpretują wyraz twarzy, gesty i ton głosu. Wpływa to na fakt, że kobiety są doskonałymi rozmówcami i liderami społecznymi.

5. Kobiety tworzą cuda

Wśród siedmiu starożytnych cudów świata dwa z nich zostały stworzone przez kobiety. Mauzoleum w Halikarnasie zostało zbudowane przez Artemizję, królową Karii. Wiszące Ogrody Babilonu zostały założone przez Semiramis, asyryjską królową.

6. Pierwszym programistą komputerowym była kobieta

Ada Lovelace była pierwszą osobą, która dostrzegła pełny potencjał maszyny liczącej, czyli komputera. Była jednym z pierwszych programistów komputerowych na świecie.

I na koniec… obiecany rabat

Sprawdź rabaty >>