Jak wybrać najlepszy krem do opalania?

Jak wybrać najlepszy krem do opalania?

Efektywna ochrona przeciwsłoneczna to taka, którą chętnie będziemy stosować. Warto kierować się parametrami kosmetyków, badaniami potwierdzającymi działanie, jednak istotne jest również dostosowanie kosmetyków do własnych preferencji.

Wybierając najlepszy kosmetyk do opalania stajesz przed wieloma decyzjami – spray, krem, olejek, sztyft czy emulsja? Ochrona spf 10 czy 50? Oddzielny kosmetyk do twarzy czy wystarczy jeden do całego ciała? Czy wybierając krem przeciwsłoneczny brać pod uwagę typ skóry – który kosmetyk sprawdzi się do skóry suchej, który do wrażliwej i w końcu, który będzie odpowiedni do cery tłustej? Jaki produkt wybrać dla dziecka, a jaki dla partnera? A może jeden sprawdzi się u wszystkich?

Pytania mnożą się z każdą minutą, a decyzja staje się coraz trudniejsza. Przygotowaliśmy kilka wskazówek, w których usystematyzujemy informacje o kosmetykach przeciwsłonecznych i podpowiemy czym kierować się przy wyborze produktów anty-UV.

1. Poziom SPF – tutaj odpowiedź jest prosta im wyższy współczynnik SPF, tym lepiej. Wypróbuj SUN CARE Ochronny stick SPF 50+.

2. Sposób aplikacji – produkty w sprayu ułatwiają aplikację preparatu na większe obszary skóry, np. plecy, nogi, brzuch, sprawdź SUN CARE Suchy olejek do opalania SPF 15 w sprayu. Kosmetyki w kremie są wygodniejsze w kwestii zapewnienia pełnego, dokładnego krycia.

3. Typ skóry – warto dostosować produkt przeciwsłoneczny do typu skóry, aby niepotrzebnie jej nie obciążać, np. do cery tłustej sprawdzi się produkt oil-free, np. SUN CARE Oil-free krem tonujący SPF 50+ skóra mieszana i tłusta.

4. Styl życia i odzież – czy krem z spf na co dzień sprawdzi się również na wakacjach? W trakcie wypoczynku, spędzając więcej czasu na zewnątrz lub w stroju kąpielowym, warto postawić na preparat z wysokim filtrem, najlepiej wodoodporny SUN CARE Ochronny krem na słońce SPF 50+. Wybierz preparat o większej pojemności, ponieważ z pewnością jego zużycie na wakacjach będzie większe.

5. Dzieci – dla dzieci wybierz specjalny preparat „for kids”, ponieważ delikatna skóra dzieci wymaga lekkiej pielęgnacji oraz wysokiej ochrony. W naszej ofercie znajdziesz SUN CARE for kids Krem ochronny przeciwsłoneczny dla dzieci SPF 50+.

6. Rozmiar tubki – ważne jest, aby pamiętać o reaplikacji produktu przeciwsłonecznego w ciągu dnia. Na plażę możesz zabrać większy produkt, np. SUN CARE Family balsam do opalania SPF 30. Na spacer wybierz wersje kieszonkową 50ml, która bez problemu zmieści się, np. w torebce.