Jak działa koenzym Q10?

Jak działa koenzym Q10?

Dowiedz się, czym jest koenzym Q10 i jakie korzyści przynosi stosowanie preparatów z tym niezwykłym składnikiem. Sprawdź kosmetyki FLOSLEK z koenzymem Q10 oraz przekonaj się na własnej skórze, w jaki sposób zaawansowana pielęgnacja ułatwia utrzymanie młodzieńczego wyglądu cery.

Koenzym Q10 lub CoQ10 jest uwalniany jako przeciwutleniacz w celu zwalczania stresu oksydacyjnego, dlatego odgrywa istotną rolę w zakresie utrzymania gładkiej, zdrowo wyglądającej skóry.

Skóra jest najbardziej zewnętrzną warstwą ciała, jest stale narażona na różne czynniki zewnętrzne, w tym stres oksydacyjny wywołany promieniami UV. Ponadto procesy wewnętrzne mogą powodować uwalnianie wolnych rodników, które powodują dalsze szkody.

Wraz z wiekiem zmniejsza się poziom naturalnego koenzymu Q10 w naszej skórze. Ze względu na to, że jest tak ważnym przeciwutleniaczem i kluczowym elementem w procesie produkcji energii, redukcja Q10 sprawia, że skóra staje się bardziej podatna na skutki uboczne stresu oraz inne uszkodzenia. Wywołuje to zwiększoną podatność na powstawanie drobnych linii i zmarszczek. Zasadne staje się zatem włączenie produktów z Q10 do rutynowej pielęgnacji skóry, dzięki czemu utrzymanie młodzieńczego wyglądu skóry na dłużej staje się łatwiejsze.

Poznaj całą linię SKIN CARE EXPERT z koenzymem Q10 >>

SKIN CARE EXPERT® SPHERE-3D Vital Koncentrat z koenzymem Q10

Maksymalnie skoncentrowany, o precyzyjnie ukierunkowanym działaniu krem wodny - jeden z elementów rytuału koreańskiej pielęgnacji. Polecany do cery dojrzałej, zmęczonej z widocznymi objawami procesów starzenia się skóry oraz prewencyjnie w celu opóźnienia momentu pojawienia się  zmarszczek. Zwiększa jędrność i elastyczność oraz daje odczucie odżywionej i miękkiej skóry. 

Poznaj koncentrat z koenzymem Q10 >>

SKIN CARE EXPERT® SPHERE-3D Sferyczny krem z koenzymem Q10

Przeznaczony do skóry wymagającej regeneracji i pielęgnacji przeciwstarzeniowej, niezależnie od wieku. Delikatna, kremowa formuła szczelnie otula skoncentrowane substancje odmładzające zamknięte wewnątrz sferycznego kształtu. Zapewnia skórze optymalną regenerację i piękny wypoczęty wygląd.

Poznaj krem sferyczny z koenzymem Q10 >>

NIGHT REPAIR Nocna maska aktywnie regenerująca

Całonocna, jedwabiście kremowa maska przeznaczona do pielęgnacji skóry zmęczonej i szarej, pozbawionej blasku a także przesuszonej po lecie czy sezonie zimowym. Wskazana również do cery z przebarwieniami i niedoskonałościami, niezależnie od wieku, zarówno dojrzałej jak i młodszej. Maskę można stosować wokół oczu. Skóra staje się wygładzona, rozjaśniona i promienna. 

Poznaj maskę z koenzymem Q10 >>