Dla wrażliwej i alergicznej skóry: łagodna linia

Dla wrażliwej i alergicznej skóry: łagodna linia

Linia do skóry wrażliwej skierowana jest w szczególności do osób borykających się ze skórą alergiczną i wrażliwą, podatną na zaczerwienienia. W linii znajduje się szeroka gama składników o działaniu kojącym i wzmacniającym.

Produkty odpowiadają potrzebom skóry zarówno w zakresie oczyszczania, jak i pielęgnacji. Skutecznie zmywają zanieczyszczenia bez naruszania bariery hydrolipidowej oraz łagodzą i zabezpieczają naskórek przed działaniem czynników zewnętrznych.

Kiedy skóra jest uważana za wrażliwą?

Skóra wrażliwa lub nadwrażliwa może być sucha lub ściągnięta, a po zastosowaniu standardowego produktu do pielęgnacji może stać się zaczerwieniona lub mogą pojawić się na niej niedoskonałości. 

W przypadku cery skłonnej do podrażnień konieczne jest codzienne stosowanie dedykowanych kosmetyków, które po pierwsze zapobiegają zmianom, a po drugie zmniejszają ryzyko ich pojawienia się w przyszłości.

Jak działają kosmetyki do skóry wrażliwej?

Każdy produkt z łagodnej, hypoalergicznej linii do skóry wrażliwej zawiera przeciwutleniacze, łagodzące i wzmacniające ekstrakty roślinne, takie jak ekstrakt z bluszczu pospolitego, ekstrakt z nasion słonecznika, panthenol (prowitamina B5), osmopur, Fucocert, ekstrakt ze świetlika lekarskiego, proteiny ryżu i sok z aloesu. Dodatkowo zawarte w składzie masło Shea i biotyna wspomagają odbudowę bariery skórnej.