Czy wiesz jak dobrać kosmetyki do potrzeb cery?

Czy wiesz jak dobrać kosmetyki do potrzeb cery?

- Kategoria Porady

Zastanawiasz się jak najlepiej zadbać o skórę, by zachować jej piękny, zdrowy wygląd? Najpierw warto określić posiadany typ cery, aby trafnie sklasyfikować jej potrzeby oraz nie błądzić między drogeryjnymi półkami kupując kosmetyki.

Większość produktów dostępnych jest w dedykowanych liniach przeznaczonych do kompleksowej pielęgnacji konkretnego rodzaju skóry. 

Określając typ skóry warto odpowiedzieć na kilka uszczegóławiających pytań:

1. Czy skóra jest wyczuwalnie sucha i szorstka w dotyku?

2. Czy cera lekko błyszczy się na nosie, czole i brodzie?

3. Czy na skórze widoczne są rozszerzone pory?

4. Czy po umyciu twarzy masz wrażenie ściągnięcia skóry?

5. Czy na skórze często pojawiają się niedoskonałości?

6. Czy Twoje cera jest podatna na zaczerwienienia?

7. Czy na skórze widoczne są rozszerzone naczynka krwionośne?

8. Czy Twoje skóra jest cienka i występują na niej zmarszczki?

Odpowiedzi na powyższe pytania z pewnością ułatwią Ci dokonanie satysfakcjonujących wyborów  w naszym sklepie internetowym, poprzez zastosowanie odpowiednich filtrów.

Niezależnie od tego czy Twoja skóra jest wyjątkowo sucha, czy wręcz odwrotnie - wytwarza za dużo sebum, w ofercie FLOSLEK znajdziesz najlepszą pielęgnację dostosowaną do Twojego typu cery. Poza tym na naszej stronie internetowej znajdziesz wskazówki dotyczące efektywnego stosowania poszczególnych produktów. 

Zachęcamy do zapoznania się z opisami kosmetyków, w których również przemycamy cenne beauty rady. W wolnych chwilach warto śledzić naszego bloga, na którym publikujemy wiele ciekawych informacji oraz pielęgnacyjnych inspiracji.