Antybakteryjne żele do rąk - dlaczego stały się niezbędne?

Antybakteryjne żele do rąk - dlaczego stały się niezbędne?

- Kategoria Porady

W obliczu pandemii środki ochrony przed wirusem stały się towarem na wagę złota. Dziś, jak nigdy wcześniej, śledzimy informacje o koronawirusie i staramy się jak najlepiej zabezpieczyć siebie i bliskich przed zakażeniem. Dlatego ze sklepowych i aptecznych półek znikają nie tylko powszechnie znane środki czystości, ale też produkty specjalistyczne, takie jak np. żele antybakteryjne.

Mają one zabezpieczyć przed zakażeniem koronawirusem. Czy z żelem w torebce możemy czuć się bezpiecznie? Czym się kierować przy zakupie.

 

Co powinien zawierać taki żel i jak go stosować?

  • Dbaj o higieniczną czystość dłoni.
  • Zawsze miej przy sobie żel antybakteryjny.
  • Kupując produkt pamiętaj o czytaniu etykiety.
  • Te trzy zasady powinny przyświecać każdemu, kto szuka skutecznych metod ochrony przed wirusami.

Mycie rąk, to jedna z podstawowych czynności, które sprzyjają ochronie przed przedostaniem się do organizmu niebezpiecznych drobnoustrojów, w tym koronawirusa. W domu myj dłonie często i dokładnie mydłem. Gdy musisz wyjść na dwór, koniecznie zabierz ze sobą żel antybakteryjny. To bardzo ważne! Pamiętaj, każdy kontakt z innymi osobami czy przedmiotami w miejscach publicznych może skutkować zarażeniem!

Żel antybakteryjny - preparat pierwszej potrzeby

Obecnie stosowanie żelu antybakteryjnego to podstawa codziennej higieny oraz niezbędny kosmetyk, pomagający zredukować ilość drobnoustrojów zasiedlających powierzchnię skóry.

Preparaty na bazie alkoholu etylowego skutecznie redukują większość bakterii oraz wirusów, dlatego mogą być stosowane jako środki do dezynfekcji. Staje się to bardzo ważne zwłaszcza obecnie, gdy cały świat walczy z pandemią koronawirusa. Koronawirus SARS-CoV-2 znajduje się w grupie wirusów lipofilnych, oznacza to, że jest podatny na działanie substancji rozpuszczających lipidy, np. alkoholu. Dlatego tak istotna jest higiena rąk z wykorzystaniem preparatów antybakteryjnych na bazie alkoholu.

Zanim kupisz żel

Kupując żel antybakteryjny koniecznie zwróć uwagę na jego przeznaczenie i skład. Po pierwsze sprawdź, czy w jego składzie alkohol etylowy jest wymieniony na pierwszym miejscu. To bardzo ważne! Od tego zależy czy produkt spełnia swoje zadanie. Preparat antybakteryjny musi zawierać alkohol o stężeniu min. 60%. Nie może ono jednak być też zbyt wysokie (powyżej 80%), gdyż wtedy żel będzie bardzo wysuszał skórę, doprowadzając do jej podrażnienia.

Wygodnym rozwiązaniem dla tego typu preparatów jest opakowanie z pompką - ułatwia higieniczną aplikację. Jeśli dodatkowo żel ma przyjemny zapach i właściwości pielęgnacyjne, to jego aplikacja przestaje być przykrym obowiązkiem.

Sposób stosowania żelu

Żel to produkt wysoce skondensowany i o intensywnym działaniu, dlatego wystarczy niewielka ilość, aby skutecznie odkazić dłonie: większa kropla, a w przypadku opakowania z pompką - jedna doza. Produkt rozprowadzamy równomiernie i dokładnie na dłoniach, aby żel dotarł w każdy zakamarek naskórka.

Żel antybakteryjny, który nawilża dłonie?

Z myślą o dużym zapotrzebowaniu w dobie pandemii koronawirusa na takie preparaty, Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK przygotowało skuteczny w walce z drobnoustrojami, a jednocześnie delikatne dla skóry Żel antybakteryjny do rąk. Preparat ten łączy w sobie dwie funkcje: nadaje czystość dłoniom i dezynfekuje je, a jednocześnie dba o jej nawilżenie i nie podrażnia jej. Dzięki wyjątkowo lekkiej konsystencji, dobrze się rozprowadza nawet w trudno dostępnych miejscach między palcami. Pozostawia uczucie świeżości i komfortu bez efektu "klejenia się" rąk. Ma bardzo przyjemny, subtelny zapach. Zawiera alkohol etylowy oraz pantenol, który wykazuje działanie kojące i wpływa regenerująco na podrażnioną skórę. Alantoina z kolei posiada właściwości nawilżające i łagodzące. Przeznaczony jest do wielokrotnego stosowania w ciągu dnia, zwłaszcza gdy mydło i woda nie są dostępne.

Żel dostępny jest w poręcznym opakowaniu 30ml i 50ml. Nie zajmuje więc zbyt wiele miejsca w torebce lub kieszeni, dzięki czemu możemy mieć go zawsze przy sobie. Dostępne także również rodzinne opakowania (także z pompką) Nawilżający żel antybakteryjny z pantenolem i alantoiną o pojemności 380 ml. oraz Pielęgnacyjny żel antybakteryjny róża / peonia 380 ml.