OCU HYGIENE™ Płyn do higieny skóry powiek 100 ml wyrób medyczny - Floslek
OCU HYGIENE™ Płyn do higieny skóry powiek 100 ml wyrób medyczny - Floslek

OCU HYGIENE® Płyn do higieny skóry powiek 100 ml wyrób medyczny - Floslek

Płyn do higieny skóry powiek OCU HYGIENE®, hypoalergiczny, przeznaczony do codziennej higieny powiek, w stanach związanych z alergią, stanem zapalnym, zakażeniami lub zaburzeniami związanymi z nadmierną wydzieliną, występowaniem objawów związanych z obecnością nużeńców.

Stosować w przypadku:

 • podrażnień, stanów zapalnych lub zakażeń zapalenia skóry powiek, brzegów powiek,  
 • zaburzeń czynności gruczołów Meiboma,
 • przy objawach zespołu suchego oka,
 • objawów zakażenia nużeńce,
 • profilaktycznie w celu usuwania zanieczyszczeń, alergenów, pyłków i wydzieliny z powiek w stanach związanych z nadwrażliwością lub alergią (m.in. alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, reakcje alergiczne związane w obrębie spojówki i oka, alergiczne zapalenie spojówki i brzegu powieki),
 • w celu niwelowania suchości i podrażnienia oczu, takich jak swędzenie, uczucie piasku w oku, ból, zaczerwienienie oczu.

Produkt może być stosowany u dzieci powyżej 3 miesiąca życia.

Instrukcja używania - ulotka

Ilość
2

OCU HYGIENE® płyn 100 ml Płyn do higieny skóry powiek wyrób medyczny - instrukcja używania

1. Co to jest OCU HYGIENE® Płyn do higieny skóry powiek?

OCU HYGIENE® Płyn do higieny skóry powiek to wyrób medyczny przeznaczony do codziennej higieny powiek, w tym brzegu powieki, zarówno w leczeniu wspomagającym, jak i profilaktyce, w stanach związanych z alergią, stanem zapalnym, zakażeniami lub zaburzeniami związanymi z nadmierną wydzieliną.

 • istniejące podrażnienia, stan zapalny lub zakażenia powiek, takie jak:
 • zapalenie skóry powiek, zapalenie brzegu powieki, zapalenie brzegu powieki i spojówki,
 • zaburzenia czynności gruczołów Meiboma, zespół suchego oka,
 • zakażenia nużeńcem.

Stany te mogą powodować objawy suchości i podrażnienia oczu, takie jak swędzenie, uczucie piasku w oku, ból i (lub) zaczerwienienie oczu, jak również być związane z nadmierną wydzieliną.

 • usuwanie zanieczyszczeń, alergenów, pyłków i wydzieliny z powiek w stanach związanych z nadwrażliwością/alergią (m.in. alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, reakcje alergiczne związane z objawami przedmiotowymi i podmiotowymi w obrębie spojówki i oka, w tym alergiczne zapalenie spojówki i brzegu powieki) zarówno w zakresie profilaktyki, jak i leczenia wspomagającego wrażliwej skóry powiek i okolic oczu oraz podrażnień skóry powiek.

2. Jak działa OCU HYGIENE® Płyn do higieny skóry powiek?

OCU HYGIENE® Płyn do higieny skóry powiek skutecznie oczyszcza skórę powiek i nasady rzęs z zalegających zanieczyszczeń oraz wydzieliny. Preparat niweluje objawy podrażnień wywołanych czynnikami zewnętrznymi, redukuje zaczerwienienia oraz dyskomfort skóry na powiekach i ich brzegach. Nawilża i regeneruje wrażliwą, przesuszoną skórę powiek, przez co wzmacnia jej naturalną barierę ochronną. Rekomendowany do oczyszczania skóry powiek w przypadku obecności nużeńców.

3. Kto może stosować OCU HYGIENE® Płyn do higieny skóry powiek?

Wyrób medyczny przeznaczony jest do stosowania u dorosłych, młodzieży oraz po konsultacji lekarskiej produkt może być stosowany u dzieci powyżej 3 miesiąca życia.

4. Jak używać OCU HYGIENE® Płyn do higieny skóry powiek?

O ile lekarz nie zaleci inaczej, OCU HYGIENE® Płyn do higieny skóry powiek można stosować kilka razy dziennie, w zależności od potrzeb. W przypadku utrzymujących się objawów w ciągu dnia wyrób może być używany częściej pod warunkiem wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Stany zapalne powiek i brzegu powieki są często przewlekłe i podobnie jak w przypadku profilaktyki po konsultacji lekarskiej należy utrzymywać higienę powiek i brzegu powieki systematycznie i długoterminowo. W przypadku długotrwałego stosowania (po około miesiącu) rzadsze stosowanie (raz na dobę) może być wystarczające, aby złagodzić objawy, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Sposób użycia:

Przed zastosowaniem wyrobu należy umyć dokładnie ręce. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, zdejmij je przed użyciem. Otwórz opakowanie, nasącz czyste płatki kosmetyczne niewielką ilością roztworu. Trzymając powieki zamknięte, delikatnie nałóż płatek kosmetyczny na powiekę, a następnie delikatnie (bez tarcia i naciskania) przetrzyj powiekę i rzęsy wykonując ruchy od strony zewnętrznej oka do strony przyśrodkowej (w kierunku nosa) u nasady rzęs i wzdłuż nasady rzęs, delikatnie masując powiekę małymi, okrężnymi ruchami, usuwając wszelkie zanieczyszczenia, czy wydzielinę. W przypadku dodatkowego czyszczenia brzegów powieki: przed lustrem delikatnie odchyl powiekę, trzymając ją u nasady rzęs. Ostrożnie przetrzyj zewnętrzną krawędź powieki zwilżonym płatkiem kosmetycznym unikając kontaktu z okiem i spojówką (wewnętrzną stroną powieki).

Wyrób nie wymaga spłukiwania po użyciu.

Należy unikać bezpośredniego kontaktu z powierzchnią oka. Po użyciu trzymać oko zamknięte przez 15 sekund. Powtórzyć zabieg dla drugiego oka, używając nowego płatka kosmetycznego.

5. Kiedy nie powinno się używać OCU HYGIENE® Płyn do higieny skóry powiek?

Ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania:

Wyrób przeznaczony do stosowania wyłącznie na skórę powiek. Unikać bezpośredniego kontaktu z powierzchnią oka. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. Nie należy stosować ponownie użytego płatka kosmetycznego w drugim oku. Może to zwiększać ryzyko przeniesienia alergenów, zanieczyszczeń lub zakażenia. Nie stosować wyrobu jeśli opakowanie jest uszkodzone.

W przypadku braku poprawy po tygodniu, nasilenia się objawów, pojawienia się nowych objawów lub nawracających objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Pomimo, że ewentualne interakcje z innymi wyrobami lub produktami leczniczymi są bardzo mało prawdopodobne, zaleca się, aby nie wykonywać zabiegu higieny powiek jednocześnie lub wkrótce po podaniu do oka produktów leczniczych, w tym kropli i maści (około 15-30 minut odstępu). Zalecane jest ogólnie, by higiena powiek miała miejsce przed podaniem leków, a nie po ich podaniu, w szczególności wobec leków o powolnym wchłanianiu.

6. Jak przechowywać OCU HYGIENE® Płyn do higieny skóry powiek?

Nie stosować po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu. Termin ważności odnosi się do produktu w nienaruszonym opakowaniu, przechowywanego prawidłowo. Po pierwszym otwarciu roztwór należy zużyć w ciągu 6 miesięcy.

Przechowywać w temperaturze od 8°C do 25°C

PRZECHOWYWAĆ W MIEJSCU NIEWIDOCZNYM I NIEDOSTĘPNYM DLA DZIECI.

Niewykorzystane pozostałości wyrobu należy usunąć zgodnie z lokalnymi przepisami.

7. Jaki jest skład OCU HYGIENE® Płyn do higieny skóry powiek?

Skład: woda oczyszczona, poloxamer 184, glikol dipropylenowy, etyloheksylogliceryna, kwas kaprylohydroksamowy, glikol pentylenowy, chlorek sodu, pantenol, inulina, alfa-glukan, wyciąg z ziela świetlika (Euphrasia Officinalis Extract), wyciąg z korzenia mydlnicy (Saponaria Officinalis Extract), trietanoloamina.

8. Jak wygląda wyrób medyczny OCU HYGIENE® Płyn do higieny skóry powiek i co zawiera opakowanie?

Płyn do higieny skóry powiek OCU HYGIENE® to klarowny płyn.

Opakowanie: butelka 100ml w tekturowym pudełku z dołączoną ulotką (instrukcją użycia).

Data opracowania: 04.2021

 Producent:

Laboratorium Kosmetyczne Floslek Furmanek sp.j
ul. Geodetów 154
05-500 Piaseczno

FL0156

Opis

Kod EAN
5905043020921
Pojemność/waga
100 ml

Produkt polski