• Nowy
OCU HYGIENE® Chusteczki do higieny skóry powiek 10 szt. wyrób medyczny - Floslek
 • Nowy
OCU HYGIENE® Chusteczki do higieny skóry powiek 10 szt. wyrób medyczny - Floslek

OCU HYGIENE® Chusteczki do higieny skóry powiek 10 szt. wyrób medyczny - Floslek

OCU HYGIENE® Chusteczki do higieny skóry powiek, hypoalergiczne przeznaczone do codziennej higieny skóry powiek, w stanach związanych z alergią, stanem zapalnym, zakażeniami lub zaburzeniami związanymi z nadmierną wydzieliną, występowaniem objawów związanych z obecnością nużeńców.

Stosować w przypadku:

 • podrażnień, stanów zapalnych lub zakażeń zapalenia skóry powiek, brzegów powiek,  
 • zaburzeń czynności gruczołów Meiboma,
 • przy objawach zespołu suchego oka,
 • objawów zakażenia nużeńce,
 • profilaktycznie w celu usuwania zanieczyszczeń, alergenów, pyłków i wydzieliny z powiek w stanach związanych z nadwrażliwością lub alergią (m.in. alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, reakcje alergiczne związane w obrębie spojówki i oka, alergiczne zapalenie spojówki i brzegu powieki),
 • w celu niwelowania suchości i podrażnienia oczu, tj. swędzenie, uczucie piasku w oku, ból, zaczerwienienie oczu.

Produkt może być stosowany u dzieci powyżej 3 miesiąca życia.

Instrukcja używania - ulotka

Ilość
1

OCU HYGIENE® Chusteczki do higieny skóry powiek, 10 sztuk, wyrób medyczny - instrukcja używania

1. Co to jest OCU HYGIENE® Chusteczki do higieny skóry powiek?

OCU HYGIENE® Chusteczki do higieny skóry powiek to wyrób medyczny przeznaczony do codziennej higieny powiek, w tym brzegu powieki, zarówno w leczeniu wspomagającym, jak i profilaktyce, w stanach związanych z alergią, stanem zapalnym, zakażeniami lub zaburzeniami związanymi z nadmierną wydzieliną.

 • istniejące podrażnienia, stan zapalny lub zakażenia powiek, takie jak:
 • zapalenie skóry powiek, zapalenie brzegu powieki, zapalenie brzegu powieki i spojówki,
 • zaburzenia czynności gruczołów Meiboma, zespół suchego oka,
 • zakażenia nużeńcem.

Stany te mogą powodować objawy suchości i podrażnienia oczu, takie jak swędzenie, uczucie piasku w oku, ból i (lub) zaczerwienienie oczu, jak również być związane z nadmierną wydzieliną.

 • usuwanie zanieczyszczeń, alergenów, pyłków i wydzieliny z powiek w stanach związanych z nadwrażliwością/alergią (m.in. alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa, reakcje alergiczne związane z objawami przedmiotowymi i podmiotowymi w obrębie spojówki i oka, w tym alergiczne zapalenie spojówki i brzegu powieki) zarówno w zakresie profilaktyki, jak i leczenia wspomagającego wrażliwej skóry powiek i okolic oczu oraz podrażnień skóry powiek.

2. Jak działa OCU HYGIENE® Chusteczki do higieny skóry powiek?

OCU HYGIENE® Chusteczki do higieny skóry powiek skutecznie oczyszczają skórę powiek i nasady rzęs z zalegających zanieczyszczeń oraz wydzieliny. Chusteczki nasączone płynem niwelują objawy podrażnień wywołanych czynnikami zewnętrznymi, redukuje zaczerwienienia oraz dyskomfort skóry na powiekach i ich brzegach. Nawilżają i regenerują wrażliwą, przesuszoną skórę powiek, przez co wzmacniają jej naturalną barierę ochronną. Rekomendowane do oczyszczania skóry powiek w przypadku obecności nużeńców.

3. Kto może stosować OCU HYGIENE® Chusteczki do higieny skóry powiek?

Wyrób medyczny przeznaczony jest do stosowania u dorosłych, młodzieży oraz po konsultacji lekarskiej produkt może być stosowany u dzieci powyżej 3 miesiąca życia.

4. Jak używać OCU HYGIENE® Chusteczki do higieny skóry powiek?

O ile lekarz nie zaleci inaczej, OCU HYGIENE® Chusteczki do higieny skóry powiek można stosować kilka razy dziennie, w zależności od potrzeb. W przypadku utrzymujących się objawów w ciągu dnia wyrób może być używany częściej pod warunkiem wcześniejszej konsultacji lekarskiej. Stany zapalne powiek i brzegu powieki są często przewlekłe i podobnie jak w przypadku profilaktyki po konsultacji lekarskiej należy utrzymywać higienę powiek i brzegu powieki systematycznie i długoterminowo. W przypadku długotrwałego stosowania (po około miesiącu) rzadsze stosowanie (raz na dobę) może być wystarczające, aby złagodzić objawy, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Sposób użycia:

Przed zastosowaniem wyrobu należy umyć dokładnie ręce. Jeśli nosisz soczewki kontaktowe, zdejmij je przed użyciem. Otwórz opakowanie, wyjmij gotową do użycia chusteczkę. Trzymając powieki zamknięte, delikatnie nałóż chusteczkę na powiekę, a następnie delikatnie (bez tarcia i naciskania) przetrzyj powiekę i rzęsy wykonując ruchy od strony zewnętrznej oka do strony przyśrodkowej (w kierunku nosa) u nasady rzęs i wzdłuż nasady rzęs, delikatnie masując powiekę małymi, okrężnymi ruchami, usuwając wszelkie zanieczyszczenia, czy wydzielinę. W przypadku dodatkowego czyszczenia brzegów powieki: przed lustrem delikatnie odchyl powiekę, trzymając ją u nasady rzęs. Ostrożnie przetrzyj zewnętrzną krawędź powieki zwiniętą chusteczką unikając kontaktu z okiem i spojówką (wewnętrzną stroną powieki). Wyrób nie wymaga spłukiwania po użyciu.

Należy unikać bezpośredniego kontaktu z powierzchnią oka. Po użyciu trzymać oko zamknięte przez 15 sekund. Powtórzyć zabieg dla drugiego oka, używając nowej chusteczki.

5. Kiedy nie powinno się używać OCU HYGIENE® Chusteczek do higieny skóry powiek?

Ostrzeżenia i środki ostrożności dotyczące stosowania:

Wyrób przeznaczony do stosowania wyłącznie na skórę powiek. Unikać bezpośredniego kontaktu z powierzchnią oka. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu.

Wyrób medyczny OCU HYGIENE® Chusteczki do higieny skóry powiek są przeznaczone wyłącznie do jednorazowego użycia w jednym oku. Nie należy stosować ponownie użytej chusteczki. Używać osobnej chusteczki do każdego oka. Może to zwiększać ryzyko przeniesienia alergenów, zanieczyszczeń lub zakażenia.

Nie stosować chusteczki jeśli opakowanie jest uszkodzone.

W przypadku braku poprawy po tygodniu, nasilenia się objawów, pojawienia się nowych objawów lub nawracających objawów należy skonsultować się z lekarzem.

Pomimo, że ewentualne interakcje z innymi wyrobami lub produktami leczniczymi są bardzo mało prawdopodobne, zaleca się, aby nie wykonywać zabiegu higieny powiek jednocześnie lub wkrótce po podaniu do oka produktów leczniczych, w tym kropli i maści (około 15-30 minut odstępu). Zalecane jest ogólnie, by higiena powiek miała miejsce przed podaniem leków, a nie po ich podaniu,
w szczególności wobec leków o powolnym wchłanianiu.

6. Jak przechowywać OCU HYGIENE® Chusteczki do higieny skóry powiek?

Nie stosować po upływie terminu ważności podanego na opakowaniu. Termin ważności odnosi się do produktu w nienaruszonym opakowaniu, przechowywanego prawidłowo.

Przechowywać w temperaturze od 8°C do 25°C

PRZECHOWYWAĆ W MIEJSCU NIEWIDOCZNYM I NIEDOSTĘPNYM DLA DZIECI.

Niewykorzystane pozostałości wyrobu należy usunąć zgodnie z lokalnymi przepisami.

7. Jaki jest skład OCU HYGIENE® Chusteczki do higieny skóry powiek?

Skład: woda oczyszczona, poloxamer 184, glikol dipropylenowy, etyloheksylogliceryna, kwas kaprylohydroksamowy, glikol pentylenowy, chlorek sodu, pantenol, inulina, alfa-glukan, wyciąg z ziela świetlika (Euphrasia Officinalis Extract), wyciąg z korzenia mydlnicy (Saponaria Officinalis Extract), trietanoloamina.

8. Jak wygląda wyrób medyczny OCU HYGIENE® Płyn do higieny skóry powiek i co zawiera opakowanie?

Opakowanie: 10 sztuk nawilżonych płynem chusteczek w pojedynczych saszetkach

zapakowanych w tekturowe pudełko z dołączoną ulotką (instrukcją użycia).

Data opracowania: 04.2021

 Producent:

Laboratorium Kosmetyczne Floslek Furmanek sp.j
ul. Geodetów 154
05-500 Piaseczno

FL0157

Opis

Kod EAN
5905043020938
Pojemność/waga
10 szt.

Produkt polski