FLOSLEK PHARMA Arnica Active Stick pielęgnujący w sztyfcie ROZGRZEWA 16 g
FLOSLEK PHARMA Arnica Active Stick pielęgnujący w sztyfcie ROZGRZEWA 16 g

Arnica Active Stick pielęgnujący rozgrzewa 22 g - Floslek

Stick z arniką polecany do punktowej pielęgnacji skóry, szczególnie dla osób aktywnych, uprawiających sport oraz osób starszych.

Oparty na recepturze bogatej w ekstrakt z arniki górskiej, który regeneruje, działa kojąco oraz rozluźniająco. Zawarty w sticku Thermoactive Complex (Kamfora, Eter butylowy kwasu wanilinowego, Olejek eukaliptusowy) stopniowo i równomiernie rozgrzewa, przynosi ulgę, zwłaszcza po po wysiłku fizycznym, przetrenowaniu i przemęczeniu.

Produkt wegański. Przebadany dermatologicznie.

Ilość
1

Stick rozgrzewający, ARNICA ACTIVE Stick pielęgnujący rozgrzewa, z ekstraktem z arniki, z kamforą, ulga po wysiłku fizycznym

Stick z arniką polecany do punktowej pielęgnacji skóry, szczególnie dla osób aktywnych, uprawiających sport oraz osób starszych. Oparty na recepturze bogatej w ekstrakt z arniki górskiej, który regeneruje, działa kojąco oraz rozluźniająco.

Zawarty w sticku Thermoactive Complex (kamfora, eter butylowy kwasu wanilinowego, olejek eukaliptusowy) stopniowo i równomiernie rozgrzewa, przynosi ulgę, zwłaszcza po wysiłku fizycznym, przetrenowaniu i przemęczeniu.

Dobrze wykonana rozgrzewka, trwająca 15-30 minut, ma zadanie przygotować sportowca pod względem fizycznym i psychicznym do wytężonego wysiłku, zmniejszenia prawdopodobieństwa wystąpienia kontuzji, a także wpływa na poprawę wydolności. Ćwiczenia wstępne wykonane przed przystąpieniem do właściwej aktywności fizycznej  mają znaczący wpływ na funkcjonowanie organizmu, ponieważ powodują:

 • szybszy skurcz i rozluźnienie mięśni;
 • poprawę czasu reakcji;
 • poprawę siły i elastyczności mięśni;
 • lepszą podaż tlenu;
 • zwiększony przepływ krwi;
 • poprawę procesów metabolicznych.

Równie ważne jak rozgrzewka jest rozciąganie po treningu, czyli uspokojenie ciała, rozciągnięcie rozgrzanych mięśni, wyrównanie oddechu oraz relaks. Niekiedy jednak chęci i samo przygotowanie do treningu oraz jego zakończenie nie wystarczą, a aktywność kończy się przemęczeniem i bólem, pojawiają się także objawy przetrenowania.

Jak rozluźnić mięśnie po treningu?

Wszyscy mamy dobre intencje przystępując do wykonywania ćwiczeń – zazwyczaj kierujemy się korzyściami zdrowotnymi. Niekiedy jednak dajemy się zaskoczyć przez zakwasy, ból oraz uczucie przeciążenia ciała. Zdrowy tryb życia nie musi powodować zmęczenia i bólu. Poznaj 5 wskazówek, które pomogą Ci utrzymać formę i dobre samopoczucie po treningu.

Medytacja po treningu

Medytacja to dobry nawyk dla naszego ciała. Ma wiele korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego. Medytacja pomaga utrzymać równowagę, a także obniżyć ciśnienie krwi i pomaga w regeneracji. Po treningu lub intensywnej aktywności medytacja może przywrócić ciało do stanu wyjściowego i zmniejszyć obciążenie stawów i mięśni. Medytacja sprzyja również zdrowemu oddychaniu, co jest ważne dla każdego po ciężkim treningu.

Sauna po treningu

W trakcie sauny dochodzi do powolnego nagrzewania się i rozluźniania mięśni. Wiele osób, które systematycznie korzystają z dobrodziejstw sauny, potwierdza, że trakcie sesji stres i wzmożone napięcie mięśni po prostu znikają.

Masaż po treningu

Relaksujący masaż po treningu może zmniejszyć napięcie mięśni, które narasta podczas intensywnego wysiłku. Doskonale sprawdzają się masaże gorącymi kamieniami lub coraz bardziej popularne rolowanie, które przyjemnie odpręża, przyczynia się do minimalizacji stresu i zmęczenia mięśni po treningu. Masaże zapewniają wiele innych korzyści zdrowotnych, np. wpływają korzystnie na poprawę jakości snu, a nawet wsparcie w regeneracji.

Stick rozgrzewający po treningu

Może się wydawać, że pielęgnacja nie ma nic wspólnego ze zdrowiem lub sprawnością, ale po treningu ważne jest także zastosowanie odpowiednich kosmetyków. Składniki aktywne o działaniu rozgrzewającym odprężają i rozluźniają ciało. Aplikację można połączyć z odpoczynkiem na kanapie oraz lekturą dobrej książki – czytanie, a nawet oglądanie filmów to świetny sposób na rozluźnienie mięśni podczas ćwiczeń umysłu.

ARNICA ACTIVE Stick pielęgnujący rozgrzewa to doskonały produkt, który wykazuje działanie kojące w stanach napięcia (np. po wysiłku fizycznym), przynosi ulgę przemęczonym mięśniom. Rozsmarowany na skórze wywołuje przyjemne uczucie ciepła i rozgrzania skóry, co sprzyja budowaniu atmosfery relaksu i zmniejsza napięcie. Wygody w użyciu sztyft ułatwia szybką i równomierną aplikację bez konieczności brudzenia rąk.

Badania** potwierdzają użyteczność i skuteczność ARNICA ACTIVE Stick pielęgnujący rozgrzewa:

 • wywołuje uczucie ciepła, rozgrzania skóry – wg 100% badanych;
 • przynosi ulgę przemęczonym mięśniom – wg 96% badanych;
 • wpływa korzystnie na samopoczucie zmniejszając napięcie – wg 100% badanych;
 • produkt ma odpowiednią konsystencję, jest wygodny i łatwy w użyciu – wg 100% badanych;
 • jest wydajny i bardzo dobrze się rozprowadza – wg 100% badanych;
 • pozostawia wyczuwalny film ochronny na skórze – wg 100% badanych.

**Badania aplikacyjne przeprowadzone pod kontrolą dermatologiczną na 25 osobach w wieku 18-78 lat.

Sposób użycia: stick do punktowego stosowania na skórę. Przyjemne uczucie ciepła i lekkie zaczerwienienie skóry jest gwarancją natychmiastowego działania. Odczucie ciepła utrzymuje się ok. 30-40 minut.

Nanieść odpowiednią warstwę produktu miejscowo na skórę. Pozostawić do wchłonięcia.

OSTRZEŻENIE: preparat przeznaczony do użytku zewnętrznego. Po użyciu preparatu należy umyć ręce. Nie stosować w okolicy oczu, błon śluzowych oraz na podrażnioną skórę. W kontakcie z oczami lub śluzówką może wywołać pieczenie.

FL5113

Opis

Kod EAN
5905043022796
Pojemność/waga
22 g
Vegan
TAK
Linia
ARNICA ACTIVE
Rodzaj skóry
każdy
Nie zawiera
PEG
SLES
SLS
alkoholu
aluminium
amoniaku
olejów mineralnych
parabenów
parafiny
siarczanów
silikonów
składników pochodzenia zwierzęcego
substancji zapachowych

Produkt polski

Ingredients:

Propylene Glycol, Glycerin, Sodium Stearate, Sodium Palmitate, Pentylene Glycol, Vanillyl Butyl Ether, Polysorbate 20,  Arnica Montana Flower Extract, Arnica Chamissonis Flower Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Camphor, Aqua, Vanillyl Alcohol, Butanol, Decylene Glycol, Limonene, CI 14700.

Listy składników dla produktów naszej marki są regularnie aktualizowane. Aby zapoznać się z najbardziej aktualną listą składników i upewnić się, że są one dla Ciebie odpowiednie, sprawdź INCI na opakowaniu wybranego kosmetyku.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź informacje o składnikach.

Zobacz także