Krem na niedoskonałości

Cera tłusta i mieszana, skłonna do powstawania niedoskonałości, wymaga odpowiedniej pielęgnacji. By móc zapanować nad pojawianiem się kolejnych zmian skórnych powinniśmy nie tylko dokładnie oczyszczać cerę, ale regularnie stosować odpowiednio dobrany krem do cery z niedoskonałościami. To ważne, bo oczyszczanie pozbawia naskórek warstwy ochronnej – krem pomaga ją odbudować.  Rano warto nałożyć na skórę krem matujący o lekkiej konsystencji. Unikać powinniśmy z kolei olejków i tłustych kosmetyków. 

Dlaczego pojawia się trądzik?

Pojawianiu się na skórze niedoskonałości sprzyja – poza uwarunkowaniami genetycznymi - niewłaściwa dieta i złe nawyki pielęgnacyjne. Z diety powinniśmy wykluczyć cukier, mocno przetworzoną żywność, używki. Zabronione jest wyciskanie krostek, bo to zaostrza stan zapalny. 

Jak powinien działać krem na trądzik?

Dobry krem na niedoskonałości skóry przed wszystkim nie może wysuszać skóry. Przesuszona skóra zacznie produkować więcej sebum, co będzie sprzyjało powstawaniu nowych stanów zapalnych i niedoskonałości. Wybierajmy zatem nawilżający krem do cery trądzikowej.

Jest 1 produkt.

Pokazano 1-1 z 1 pozycji

Aktywne filtry

BALANCE T-ZONE Krem normalizujący SPF 10 50 ml -...

Krem na dzień BALANCE T-zone skutecznie pielęgnuje skórę mieszaną, tłustą w strefie T (czoło, nos, broda) i często przesuszoną na policzkach. Przywraca równowagę między przetłuszczającymi i przesuszającymi się partiami skóry oraz zapewnia optymalny poziom nawilżenia w obu strefach. Redukuje...