• Nowy
PODOLOGY care Nawilżający żel z hesperydyną do nóg 80g - Floslek
 • Nowy
PODOLOGY care Nawilżający żel z hesperydyną do nóg 80g - Floslek

PODOLOGY care Nawilżający żel z hesperydyną do nóg 80g - Floslek

Nawilżający żel z hesperydyną do pielęgnacji skóry stóp i nóg z uczuciem „ciężkości”, zmęczenia, rozszerzonymi naczynkami, zaczerwienieniami. Polecany osobom wykonującym pracę stojącą, podróżującym, pozostającym długi czas w bezruchu, narażonym na występowanie efektu „ciężkich nóg”. Może być stosowany przez kobiety w ciąży.

Działanie:

 • nawilża**,
 • przyjemnie chłodzi (100%)* przynosząc ulgę w stanach zmęczonych, „ciężkich nóg”,

Już po jednej aplikacji:

 • daje  odczucie świeżości, odprężenia (100%)*,
 • przywraca komfort (100%)*,
 • poprawia wygląd i estetykę skóry (96%)*.

Regularnie stosowany:

 • łagodzi napięcie skóry towarzyszące wrażeniu „ciężkości nóg” (96%)**,
 • wpływa korzystnie na skórę nóg z zaczerwienieniami, „pajączkami” (92%)**.

Dermokosmetyk wegański, zawiera 96% składników pochodzenia naturalnego.

*badania aplikacyjne po jednej aplikacji,

**efekty regularnego stosowania,

***badania aparaturowe.

Ilość
0

Nawilżający żel z hesperydyną do skóry stóp i nóg z uczuciem „ciężkości”, zmęczenia, rozszerzonymi naczynkami, zaczerwienieniami

Żel z hesperydyną do codziennej pielęgnacji skóry nóg z uczuciem „ciężkości”, zmęczenia, rozszerzonymi naczynkami, zaczerwienieniami. Polecany szczególnie osobom wykonującym pracę stojącą, podróżującym, pozostającym długi czas w bezruchu, narażonym na występowanie efektu „ciężkich nóg”. Może być stosowany przez kobiety w ciąży.

Żel do nóg nawilża skórę, przyjemnie chłodzi, daje uczucie świeżości, odprężenia, poprawia wygląd i estetykę skóry, relaksuje. Regularnie stosowany łagodzi napięcie skóry towarzyszące wrażeniu „ciężkości nóg”. Działa korzystnie na skórę nóg z zaczerwienieniami i „pajączkami”. Żel chłodzący do nóg przywraca komfort, przynosi ulgę w stanach zmęczonych, „ciężkich nóg”, już po jednej aplikacji.

Żel do nóg jest komfortowy w użyciu, bardzo szybko się wchłania, nie pozostawia lepkiej warstwy, nie klei się. Może być stosowany również na rajstopy, nie pozostawia śladów.

Ciężkie nogi - co może być przyczyną?

Problem opuchniętych, „ciężkich” nóg może pojawić się po długim dniu pracy stojącej i odwrotnie – podczas przebywania przez dłuższy czas bez ruchu. Często dotyczy kobiet w ciąży.  Obrzęk nóg może powstawać w upalne dni, pod wpływem ciężkiej pracy fizycznej, ucisku, czy urazów mechanicznych. Problem może dotyczyć zarówno kobiet jak i mężczyzn, bez względu na wiek.
Przy często powtarzających się obrzękach nóg i stóp konieczna jest konsultacja z lekarzem, diagnostyka i leczenie. I do tych kroków zachęcamy jeśli problem „ciężkich nóg” utrzymuje się przez dłuższy czas. U podstaw problemu obrzęków nóg leżą m.in.: zaburzenia w przepływie krwi i limfy, schorzenia kardiologiczne, zakrzepica żylna, schorzenia nerek.

Co na uczucie ciężkich nóg?

W pielęgnacji skóry nóg z problem „ciężkości”, sprawdzą się dermokosmetyki bazujące na ekstraktach roślinnych, znanych z pielęgnacji skóry naczynkowej, z rozszerzonymi i pękającymi naczynkami np. ekstrakty z kasztanowca, ruszczyka, czy hesperydyna.

Chcesz uzyskać efekt natychmiastowego komfortu – szukaj żeli z mentolem. Mentol  zapewnia przyjemne odczucie chłodzenia, przynosi szybką ulgę.

Kosmetyki będą nawilżać i przeciwdziałać przesuszeniu skóry, pielęgnować skórę nóg, przynosić odczucie chłodzenia zmniejszające dyskomfort, łagodzić odczucie napięcia i ściągnięcia skóry.

Problem obrzęków nóg może wynikać z nieprawidłowej pracy naczyń krwionośnych. Następstwem takiego stanu może być niewystarczające odżywienie i dotlenienie skóry, stąd warto zadbać o jej pielęgnację. Pielęgnacja skóry nóg z problemem opuchnięć jest ważna, ale zdecydowanie najważniejsza jest konsultacja z lekarzem i diagnoza przyczyn problemu.

Ciężkie nogi - jak poradzić sobie z problemem?

Sposoby na ciężkie nogi obejmują odpowiednią dietę, pielęgnację, wypoczynek i regularne konsultacje lekarskie.

By doraźnie złagodzić problem:

 • pij odpowiednio dużo wody,
 • ogranicz sól, cukier, wysoko przetworzoną żywność (fast-foody), alkohol,
 • unikaj gorących kąpieli,
 • zastosuj na opuchnięte nogi i łydki chłodne okłady, zimny prysznic,
 • zastosuj przynoszące ulgę żele zawierające mentol i składniki o korzystnym wpływie na naczynka,
 • zadbaj o zdrową dawkę ruchu każdego dnia, by pobudzić pracę mięśni wpływającą na prawidłowe krążenie krwi.

I koniecznie skonsultuj problem z lekarzem.

SKUTECZNOŚĆ POTWIERDZONA BADANIAMI:

 • relaksuje, przyjemnie chłodzi skórę nóg i stóp wg 100% probantów*
 • przywraca komfort zmęczonym nogom i stopom wg 100% badanych*
 • daje uczucie świeżości, odprężenia wg 100% uczestników badania*
 • zmniejsza odczucie „ciężkich nóg” wg 100% uczestników badania*
 • łagodzi napięcie skóry wg 96% probantów**
 • sprawdzi się u osób wykonujących pracę stojącą wg 96% probnatów**
 • sprawdzi się u osób prowadzących siedzący tryb życia, pozostających przez długi czas w bez-ruchu wg 100% probantów**
 • sprawdzi się u kobiet w ciąży wg 100% badanych**

*badania aplikacyjne, na grupie 25 probantów z problemem „ciężkich nóg”, obrzęków, opuchnięć łydek i stóp, efekty po jednorazowym zastosowaniu,

**badania aplikacyjne, na grupie 25 probantów z problemem „ciężkich nóg”, obrzęków, opuchnięć łydek i stóp, trwające 28 dni, efekty regularnego stosowania.

Sposób użycia: wmasować w skórę łydek i/lub stóp, również na cienkie rajstopy. Stosować w zależności od potrzeb, kilkukrotnie w ciągu dnia.

FL0451

Opis

Kod EAN
5905043023953
Pojemność/waga
-
Vegan
TAK
Linia
PODOLOGY care
Rodzaj skóry
każdy

Produkt polski

Ingredients:

Aqua*, Pentylene Glycol*, Glycerin*, Polysorbate 80, Glucosyl Hesperidin, Aesculus Hippocastanum Seed Extract*, Ruscus Aculeatus Root Extract*, Panthenol, Carbomer, Triethanolamine, Menthol*, Decylene Glycol, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate.

*składniki pochodzenia naturalnego

Listy składników dla produktów naszej marki są regularnie aktualizowane. Aby zapoznać się z najbardziej aktualną listą składników i upewnić się, że są one dla Ciebie odpowiednie, sprawdź INCI na opakowaniu wybranego kosmetyku.

Chcesz wiedzieć więcej? Sprawdź informacje o składnikach.