Glinka

Brak produktów w tej kategorii!
Aktualnie nie posiadamy w sprzedaży produktów w tej kategorii, zapraszamy wkrótce!

Glinka kosmetyczna to znany składnik maseczek do twarzy, zwłaszcza dla skóry problematycznej. Bardzo dobrze wchłania nadmiar sebum, redukuje stany zapalne, oczyszcza i działa przeciwbakteryjnie. Glinki do twarzy dotleniają skórę, widocznie zwężają pory, a po ich zastosowaniu skóra jest gładka i rozświetlona. Najpopularniejsza jest glinka zielona, która dobrze sprawdza się w pielęgnacji cery tłustej i mieszanej oraz trądzikowej. Maseczka z glinki zielonej zwęża pory i dokładnie oczyszcza cerę. 

Maska z glinką – jak stosować?

Maseczka z glinki powinna być nakładana na wilgotną twarz. Nie powinniśmy dopuszczać do jej całkowitego wyschnięcia, gdyż może to prowadzić do ściągnięcia i podrażnienia cery. Gdy glinka zaczyna wysychać spłukujemy ją dokładnie letnią wodą – wówczas efekty będą najlepsze. 

Czy glinką można myć twarz?

Glinka może być stosowana jako kosmetyk do mycia twarzy. Wystarczy rozprowadzić ją na skórze wykonując minutowy masaż okrężnymi ruchami. Glinka wchłonie zanieczyszczenia z powierzchni skóry i pobudzi mikrokrążenie. Cera nabierze blasku, będzie gładka i rozświetlona.