Niesamowite właściwości ziół adaptogennych: żeń-szeń

Niesamowite właściwości ziół adaptogennych: żeń-szeń

Żeń-szeń, to popularna roślina, która słynie z prozdrowotnych właściwości. Jest to zioło adaptogenne od lat stosowane w tradycyjnej medycynie chińskiej do zwiększenia siły i wytrzymałości. 

Korzyści dla skóry:

Dobroczynne działanie żeń-szenia dostrzeżone i wykorzystane zostało również przez specjalistów z branży kosmetycznej. Jest bowiem źródłem antyoksydantów, dotlenia, odżywia i działa odmładzająco. Przywraca skórze witalność i promienny wygląd. Sprawdź, jak żeń-szeń może pomóc Twojej skórze!

1. Działanie przeciwstarzeniowe: 

Żeń-szeń zawiera dużą ilość fitoskładników, które wykazują pozytywny wpływa na procesy zachodzące w naskórku. Redukuje działanie wolnych rodników, które gromadzą się, gdy skóra narażona zostaje na działanie promieni słonecznych i zanieczyszczenia środowiska. Wspiera produkcję kolagenu w środkowej warstwie skóry zwanej skórą właściwą, dzięki czemu cera staje się jędrniejsza. Zredukowane w ten sposób zostają zmarszczki i drobne linie na twarzy, a skóra wygląda na młodszą i zregenerowaną.

2. Wpływa pozytywnie na kondycję skóry

Wyciąg z żeń-szenia jest bogatym źródłem witamin i minerałów, niezbędnych dla zdrowia skóry. Zapewnienie optymalnej ilości składników odżywczych, miko i makroelementów przyspiesza procesy regeneracyjne w naskórku oraz ułatwia eliminację martwych komórek skóry w celu wytworzenia nowego, zdrowego naskórka. Wyciąg z żeń-szenia wpływa na poprawę nawodnienia oraz dotlenienia cery. Ekstrakt z żeń-szenia obecny w codziennej pielęgnacji przyczynia się do utrzymania zdrowszej i jaśniejszej, bardziej promiennej i zdrowo wyglądającej skóry.

3. Wspomaga redukcję niedoskonałości

Zaburzenie procesów fizjologicznych zachodzących w skórze przyczynia się do powstawania niedoskonałości, takich jak: wypryski, utrata blasku, szorstka i poszarzała cera. Ekstrakt z żeń-szenia koi i łagodzi oraz stymuluje procesy odnowy zachodzące w naskórku. Ponadto dodaje witalności skórze oraz wpływa na wyrównanie jej kolorytu.

Żeń-szeń syberyjski, to jedno z wiodących ziół adaptogennych wykorzystanych do stworzenia nowej linii pielęgnacyjnej FLOSLEK: ADAPTOGEN zioła i adaptogeny. Sprawdź wkrótce wśród naszych nowości!