27 faktów o firmie na 27. urodziny FLOSLEK

27 faktów o firmie na 27. urodziny FLOSLEK

- Kategoria Aktualności

Laboratorium Kosmetyczne FLOSLEK ma już 27 lat! I choć to nie są okrągłe urodziny, nie sposób ich nie odnotować. 27 to przyjemna liczba. Jest się już dorosłym, ma się za sobą cały bagaż doświadczeń. Można wykorzystać zdobytą przez lata wiedzę, a jednocześnie wciąż czuć się młodym, gotowym na nowe wyzwania i podbój świata. Czy to samo można powiedzieć o naszym Laboratorium?

Sprawdźmy, jak firma zmieniała się przez te lata, co osiągnęła, czym zyskała przychylność klientów, jak budowała swoją pozycję, czemu zawdzięcza sukces? Zebraliśmy dla Was 27 faktów o Laboratorium Kosmetycznym FLOSLEK. Być może są wśród nich takie, o których nie mieliście pojęcia…

 1. FLOSLEK od początku był i pozostaje polską firmą rodzinną,
 2. Wszystko zaczęło się 27 lat temu w niewielkim budynku przy ul. Zawodzie 23 w Warszawie (Wilanów).
 3. Pierwsze preparaty FLOSLEK to Żel ze świetlikiem lekarskim do powiek i pod oczy oraz Żel szałwiowy.
 4. Firma na początku zatrudniała 2 osoby, dziś ponad 100.
 5. Blisko 80% załogi stanowią kobiety.
 6. W roku ubiegłym pierwszych dwóch naszych pracowników przeszło na zasłużone emerytury.
 7. Trzy razy zmienialiśmy logotyp – obecny jest z nami od 2009 roku.
 8. W marce FLOSLEK LABORATORIUM mamy obecnie 35 linii.
 9. W 2009 roku powołaliśmy do życia markę FLOSLEK PHARMA.
 10. Pod marką PHARMA występuje 12 linii dermokosmetycznych.
 11. Dział eksportu istnieje od 2012 roku (w przyszłym roku mały jubileusz!).
 12. Nasze kosmetyki można kupić na 4 kontynentach, w 50 krajach świata, w tym w Libii, Wietnamie, Japonii, ZEA, USA i wielu innych.
 13. Bestsellerem exportowym jest linia Anti Acne.
 14. Od 2013 roku dynamicznie rozwija się dział Private Label, a w 2020 r. weszła do Zarządu Ewa Flis co stanowi nadzieję na kontynuację działalności i dalszy rozwój!
 15. W ciągu 27 lat historii firmy technolodzy działu R&D opracowali blisko 1000 formulacji.
 16. W skład naszych kosmetyków wchodzi obecnie ponad 550 kosmetycznych składników.
 17. Ponad 70% oferty FLOSLEK stanowią kosmetyki wegańskie.
 18. Najlepiej sprzedającym się kosmetykiem FLOSLEK w historii jest żel do powiek i pod oczy ze świetlikiem lekarskim.
 19. Wielką fanką naszego żelu ze świetlikiem jest polska supermodelka Anja Rubik.
 20. W ubiegłym roku z naszego Laboratorium na rynek trafiło 5,3 mln. szt. kosmetyków i dermokosmetyków dwóch naszych marek: FLOSLEK Laboratorium i FLOSLEK PHARMA.
 21. Mistrzynie pakowni potrafią złożyć i zapakować w kartonik nawet 125 szt. żelu arnikowego 50 ml w 10 minut (czyli zapakowanie 1 sztuki zajmuje zaledwie 4,8 sek.).
 22. Żel antybakteryjny w tubie 50 ml to najlepszy produkt do tubowania. Wydajność (szt./roboczogodzinę) niejednokrotnie przekroczyła próg 2000 szt.
 23. Jako pierwsza polska firma wprowadziliśmy na rynek ekologiczne opakowania kremów z wymiennymi wkładami Refill (słoik może być używany wielokrotnie, dokupuje się jedynie wymienny wkład z kosmetykiem). To o 80% mniej plastiku i 60% mniej papieru w porównaniu z tradycyjnym opakowaniem! A refill w 100% nadaje się do recyclingu. Dziś stosujemy je w 5 najpopularniejszych liniach pielęgnacyjnych.
 24. Kosmetyki FLOSLEK do dziś zdobyły aż 55 prestiżowych nagród produktowych (w tym Teraz Polska, Doskonałość Roku Twojego Stylu, Perły Rynku Kosmetycznego i Qltowy Kosmetyk), firma ma też na koncie liczne nagrody biznesowe (11 Gazel Biznesu oraz 3 Diamenty FORBES’A).
 25. Otrzymaliśmy gratulację z rąk dwóch Prezydentów RP - Pana Prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego w 2005 roku i Pana Prezydenta Andrzeja Dudy w 2020 roku.
 26. Otrzymaliśmy medal z rąk Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego za wkład w rozwój  kraju i tworzenie miejsc pracy.
 27. Od lat działamy charytatywnie. Tylko w ostatnim roku licznym fundacjom, stowarzyszeniom, instytucjom ochrony zdrowia przekazaliśmy ponad 20 000 sztuk kosmetyków, głównie z myślą o ochronie antybakteryjnej i pielęgnacji skóry dłoni.