Maseczki ochronne Floslek
Maseczki ochronne Floslek

Higieniczne maseczki ochronne jednorazowe 10 szt. - Floslek

Maseczka jednorazowa ochronna Floslek o wymiarach 9x17cm (złożona), wykonana jest z plisowanej włókniny, umożliwia swobodne oddychanie i idealne dopasowanie do twarzy. Zapewnia barierę przed rozprzestrzenianiem zarazków.

Górna część materiału została wzmocniona za pomocą giętkiego drucika, który zapewnia stabilność oraz łatwe dostosowanie maski do kształtu nosa, a także lepsze zabezpieczenie, dzięki odpowiedniemu przyleganiu. Miękkie zauszniki zapobiegają wrzynaniu się gumki w skórę za uszami.

Jedno opakowanie zawiera 10szt. higienicznie zapakowanych maseczek.


Jednorazowe higieniczne maseczki ochronne, z włókniny, niebieskie, z elastycznymi gumkami na uszy, 10 szt.

Niemedyczne, jednorazowe maski ochronne na twarz Floslek zapewniają barierę przed rozprzestrzenianiem zarazków w naszym otoczeniu. Jedno opakowanie zawiera 10szt. higienicznie zapakowanych maseczek, które z pewnością będą przydatne na zakupach, w podróży komunikacją miejską, w trakcie wizyty na poczcie, w urzędzie. Możesz je mieć zawsze pod ręką gotowe do założenia na twarz i nie zastanawiać się – jak w przypadku maseczki wielokrotnego użytku - czy wymaga już prania i dezynfekcji.

Maseczka jednorazowa ochronna Floslek o wymiarach 9x17cm (złożona), wykonana jest z plisowanej włókniny, która umożliwia swobodne oddychanie i idealne dopasowanie do twarzy. Górna część materiału została wzmocniona za pomocą giętkiego drucika, który zapewnia stabilność oraz łatwe dostosowanie maski do kształtu nosa, a także lepsze zabezpieczenie, dzięki odpowiedniemu przyleganiu. Plisy umożliwiają wygodne rozciągnięcie maski od grzbietu nosa do linii poniżej podbródka, co w rezultacie rozszerza obszar ochronny. Maseczka posiada także elastyczne zauszniki wykonane z miękkiej, bardzo rozciągliwej dzianiny z obłymi krawędziami, które zapobiegają wrzynaniu się gumki w delikatną skórę za uszami.

Dlaczego noszenie masek ochronnych jest ważne?

Noszenie masek na twarzy sprzyja ograniczeniu rozprzestrzeniania się zarazków. W momencie mówienia, kasłania lub kichania, z ust wydobywa się niewidoczny areozol, który może zawierać wiele mikroorganizmów chorobotwórczych. Stosowanie maseczki ochronnej może wpłynąć na zmniejszenie liczby nieświadomie uwalnianych zarazków, a tym samym sprzyja ochronie przed zachorowaniem innych osób znajdujących się w pobliżu.

Jak prawidłowo założyć maskę ochronną na twarz?

  1. Przed przystąpieniem do zakładania maseczki na twarz, dokładnie umyj ręce wodą i mydłem lub, jeśli nie masz dostępu do bieżącej wody, zastosuj żel antybakteryjny.
  2. Ostrożnie wyciągnij jedną maskę z pudełka, nie dotykając zbyt dużej jej powierzchni. Kolorowa strona maski jest warstwą zewnętrzną, a biała wewnętrzną, czyli powinna dotykać Twojej twarzy.
  3. Przyłóż maseczkę do twarzy. Sztywna krawędź z drucikiem powinna znajdować się na górze i zostać dostosowana do kształtu nosa. Zaczep zauszniki za uszami.
  4. Chwyć za dolną część maski i rozciągnij ją tak, by zakryła usta i podbródek.

Jak bezpiecznie zdjąć maskę z twarzy?

  1. Przed dotknięciem maseczki umyj ręce mydłem i wodą lub, jeśli nie masz dostępu do bieżącej wody, zastosuj żel antybakteryjny.
  2. Postaraj się nie dotykać przedniej części maski, na której zatrzymały się zanieczyszczenia.
  3. Chwyć delikatnie zauszniki, rozciągnij je i unieś, a następnie zdejmij maskę.
  4. Wyrzuć maskę do kosza ze śmieciami zmieszanymi.
  5. Ponownie umyj dłonie mydłem i wodą lub żelem antybakteryjnym, jeśli nie masz dostępu do bieżącej wody.

Maseczka ochronna jednorazowa nie może być używana kilka razy. Należy ją wymienić na nową po każdym użyciu lub zawsze wtedy, gdy zrobi się wilgotna.

Maski na twarz wpływają na zwiększenie poczucia bezpieczeństwa w przestrzeni publicznej. Sytuacje, na które jeszcze kilka miesięcy temu nie zwróciłabyś uwagi, dziś budzą Twój niepokój, a niekiedy nawet irytację. Przestrzeganie zaleceń sanitarnych wpływa na lepsze samopoczucie nas samych oraz ludzi wokół.

Wyobraź sobie siebie w następujących sytuacjach:

Cieszysz się, że możesz wrócić do zaprzyjaźnionej kawiarni, która właśnie została na nowo otwarta. Już przed progiem czujesz aromat swojej ulubionej kawy, chcesz celebrować każdy jej łyk. Znajomy barista uśmiecha się z daleka i nawet nie musi pytać Cię o zamówienie – doskonale wie, że zawsze zamawiasz to samo. Mija kilka minut i ten miły człowiek przynosi Twoje zamówienie do lady, wychyla się zza osłony z pleksiglasu i odstawia wypełnioną po brzegi filiżankę. Wasze twarze dzieliły centymetry... Fantastyczna obsługa, pyszna kawa, na nowo poznajesz swoje ulubione miejsce. Czy zrobiłabyś to samo, gdybyście oboje nie mieli założonych na twarze maseczek ochronnych?

Nadchodzi wieczór i dopada Cię ochota na ulubiony jogurt truskawkowy. W lodówce pustka, więc bez dłuższego zastanowienia nakładasz maseczkę, zakładasz buty, chwytasz za portfel i idziesz do sklepu. Zadowolona wchodzisz do jasno oświetlonego sklepu, cieszysz się, ponieważ wewnątrz prawie nie ma klientów – oznacza to błyskawiczne zakupy. Doskonale znasz to miejsce, więc śmiało zmierzasz do odpowiedniej lodówki, wyciągasz ulubiony jogurt. Nagle młody mężczyzna staje obok i sięga po produkt z wyższej półki, nie czeka aż odejdziesz ze swoimi zakupami. Wasze twarze znalazły się w odległości kilku centymetrów od siebie. Czy od razu spojrzałaś na jego twarz w celu sprawdzenia czy ma na niej maseczkę?

To tylko dwa przykłady obrazujące, jak bardzo zmieniło się nasze życie w ciągu ostatnich miesięcy. Uważniej obserwujemy otoczenie, podporządkowujemy się nakazom i zakazom, a wszystko to w trosce o zdrowie swoje i bliskich. Maska ochronna w obecnych czasach niemalże stała się symbolem bezpieczeństwa i odpowiedzialności. Nie narażaj siebie i innych na stres, dyskomfort, a przede wszystkim ogranicz możliwość rozprzestrzeniania drobnoustrojów chorobotwórczych. Noś w miejscach publicznych jednorazowe maseczki i czuj się pewniej wśród ludzi.

Jak pielęgnować skórę podrażnioną długim noszeniem maseczki?

Coraz bardziej oswajamy się z nową COVIDową rzeczywistością. Noszenie maseczek ochronnych na twarzy oraz rękawiczek na dłoniach nie jest dla nas niczym nowym. Jednak nasza skóra ma zdecydowanie dużo większą trudność w przystosowaniu się do tych zmian. Cera w wyniku częstego kontaktu z maseczką, nierzadko wilgotną, staje się bardziej przesuszona, zaczerwieniona, podrażniona. Coraz wyższe temperatury dodatkowo pogarszają sytuację, ponieważ ciepło i wilgoć w dłuższej perspektywie czasu nie wpływają korzystnie na naszą skórę. Kluczowa staje się wieczorna pielęgnacja, która teraz powinna opierać się głównie o nawilżanie, łagodzenie oraz regenerację.

#PolishBeauty by Floslek

Demakijaż wykonuj delikatnym mleczkiem, które otuli skórę i rozpuści pozostałości make-upu. Następnie zastosuj produkt myjący, by dogłębnie oczyścić skórę i przygotować ją do dalszej pielęgnacji. Wieczorem, 2-3 razy w tygodniu, wykonaj peeling, który złuszczy martwy naskórek, odetka pory i pozwoli skórze swobodnie oddychać. Po zabiegu złuszczającym zastosuj preparat intensywnie nawilżający, poprawiający nawodnienie skóry i przywracający jej równowagę. W tym przypadku doskonale sprawdzi się ultralekki kosmetyk nawilżający  w formie żelu, który korzystnie zadziała na skórę bez jej zbędnego obciążania.  Dodatkowo, minimum 2 razy w tygodniu, zaaplikuj intensywnie regenerującą maskę na noc, działającą niczym kuracja odnawiająca na zmęczoną skórę. Nie zapominaj przy tym o strefie ust, która również wymaga wzmożonej pielęgnacji. Codziennie na zakończenie dnia wykonaj peeling cukrowy, który wygładzi usta. Następnie zaaplikuj grubszą warstwę wazeliny, by odżywić delikatną skórę warg, a także natłuścić je i nawilżyć.

FL1200

Opis

Kod EAN
5905043009254
Pojemność/waga
10 szt.
Vegan
NIE
Linia
HIGIENA

Produkt polski